Pomorze Zachodnie uznawane jest za najpiękniejszą część polskie wybrzeża Bałtyku. Co jednak zrobić kiedy rok za rokiem spędzamy wczasy właśnie na Pomorzu Zachodnim i siłą rzeczy zaczynamy czuć potrzebę zmiany. Świetną alternatywą wydaje się być Pomorze Wschodnie, a konkretnie słynna Krynica Morska.

Krynica Morska plażaKrynica Morska to miejscowość wypoczynkowa nadbałtycka uznawana za jedną z najpopularniejszych ośrodków wakacyjnych polskiego wybrzeża morskiego. Położona jest ona na skraju części polskiej Mierzei Wiślanej. Miejsce jest niezwykle słynne turystycznie gdyż nawet jeżeli aura płata figle, to położone nieopodal Krynicy Morskiej takie miasta-atrakcje jak Sopot, Gdańsk, Malbork, zapewniają wiele atrakcji krajoznawczych oraz możliwości do spędzania czasu.

Krynica Morska na okres wakacyjny należy zaplanować na wczesną wiosnę lub najlepiej na zimę, kiedy jeszcze jest sporo ofert w których można wybierać. Później kiedy gorączka wakacyjna na dobre się rozpocznie, tak popularne kurorty jak Krynica sprawiają duże problemy tym którzy chcą zarezerwować jakieś niedrogie i dobrze położone kwatery.

Rezerwowanie noclegów w Krynicy Morskiej na okres wakacyjny należy zaplanować na wczesną wiosnę lub najlepiej na zimę, kiedy jeszcze jest sporo ofert w których można wybierać. Później kiedy gorączka wakacyjna na dobre się rozpocznie, tak popularne kurorty jak Krynica sprawiają duże problemy tym którzy chcą zarezerwować jakieś niedrogie i dobrze położone kwatery. Innym wyjściem z sytuacji jest rezerwowanie noclegów już w chwili wyjazdu z kurortu po spędzonym urlopie. Dotyczy to oczywiście osób które nie wyobrażają sobie wczasów nigdzie poza Krynicą Morską i są zdecydowane co roku tutaj przyjeżdżać. Takie osoby mając wypróbowane miejsca noclegowe, kończąc urlop od razu mogą zarezerwować miejsce na kolejny sezon wakacyjny i oczywiście spróbować skorzystać z rabatu dla tak zwanego stałego klienta. TO świetny sposób na pewne miejsce noclegowe w warunkach jakie nam odpowiadają, zaoszczędzenie czasu na poszukiwanie ofert noclegowych oraz na zaoszczędzenie pieniędzy. Więcej informacji na temat rezerwacji noclegów w Krynicy Morskiej oraz opinii i rekomendacji odnośnie konkretnych propozycji można znaleźć w serwisie www.krynica-morska-noclegi.pl.

Do największych atrakcji krajoznawczych Krynicy Morskiej z pewnością należy dobrze utrzymany kompleks zabytkowych pensjonatów i kamienic wywodzący się z początku minionego stulecia. Atrakcją, chociaż w charakterze ciekawostki jest jedyna w kraju ulica Teleexpresu, nad którą pieczę piastuje właśnie słynny program informacyjny.

Jak przystało na miejscowość nadbałtycką, jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznej Krynicy jest zadbana latarnia morska, którą zbudowano w połowie dwudziestego wieku. Jest to już druga latarnia w tym miejscu, ponieważ pierwsza została zburzona w 1945 przez uciekające wojska niemieckie. Latarnia jest czynna w sezonie letnim w godzinach od 10:00 do 18:00, posiada zasięg światła powyżej 35 km i jest zachwycającym punktem widokowym, z którego widać m.in. Bałtisk czy Frombork.

Krynica Morska ma znakomite plaże piaszczyste, z których najsłynniejsza czyli Bulwar Słoneczny jest zakwalifikowana do projektu Błękitnej Flagi. Na tej plaży odbywają się popularne Międzynarodowe Regaty Jantarowe oraz zawody ratowników. Co więcej funkcjonuje świetnie zaopatrzona wypożyczalnia sprzętu plażowego oraz do uprawiania sportów wodnych, znana windsurfingowa szkółka oraz czynny Yacht Club.