Na pewno każdy z nas nie raz słyszał jak młodzież mówiła o ściągniętych aplikacjach na swój telefon komórkowy. Tak, więc aplikacją może być między innymi gra, tapeta, animacja bądź także wszelkiego rodzaju dokumenty oraz dźwięki czyli wszystko co jesteśmy w stanie ściągnąć na model telefonu komórkowego jaki posiadamy. Także jedną aplikacją może być między innymi android. Tak, więc android jest to pewnego rodzaju system operacyjny, który głównie przeznaczony jest dla wszelkiego rodzaju urządzeń przenośnych.

Służy on między innymi do wgrywania go w telefony komórkowe, netbooki, tablety PC. Także tego rodzaju oprogramowanie oparte jest na systemie Linux jak również oprogramowaniu jakim jest między innymi GNU. Także znaną aplikacją, którą można ściągnąć niemal na każdy telefon komórkowy jest oczywiście Java. Ten rodzaj aplikacji umożliwia nam odtwarzanie jak również korzystanie z wszelkiego rodzaju gier jakie możemy ściągnąć na nasz telefon komórkowy. Najczęściej aplikacje w postaci tapet, dźwięków ściągane są przez młodzież zwłaszcza jeżeli mogą wymieniać się nimi ze swoimi znajomymi. Aplikacje umożliwiają a nawet w pewien sposób upiększają nasz telefon. Wiadomo, że jeżeli ściągniemy jakiś fajny obrazek możemy ustawić go jako tapetę na telefonie zaś w momencie kiedy spodoba nam się melodia jaką ściągnęliśmy może to być nasz dzwonek. Aplikacje, które ściągane są w postaci wszelkiego rodzaju oprogramowań mogą dawać nam wiele możliwości dzięki czemu nasz telefon będzie ciekawszy oraz fajniejszy. Każdy z nas na pewno nie raz korzystał ze ściąganych przez siebie aplikacji. Niektóre telefony komórkowe umożliwiają nam ich edytowanie oraz tworzenie innych nowych na przykład tapet. Te wszystkie aplikacje muszą być zapisane w pamięci naszego telefonu abyśmy mogli do nich co jakiś czas powracać. Oczywiście możemy zauważyć, że niemal w każdej gazecie na tylnej stronie znajduje się szeroki wybór aplikacji, które możemy sobie ściągnąć.

Jeżeli nic spośród nich nie wybierzemy istnieje również możliwość ściągania aplikacji ze specjalnych stron internetowych, które również oferują nam szeroki wybór. Dlatego jaką aplikację jesteśmy w stanie ściągnąć zależy głównie od posiadanego modelu telefonu komórkowego jak również od posiadanych funduszy. Oczywiście za każde ściągnięcie aplikacji należy zapłacić odpowiednią sumę pieniędzy.