Niechorze to kurort wczasowy usytuowany na Wybrzeży Rewalskim, jest jedną z miejscowości przynależących do gminy Rewal. Jest to gmina nadzwyczaj dynamicznie rozwijająca się, stawiająca przede wszystkim na turystykę oraz rozwój bazy sportowej i rekreacyjnej. W prawie każdej miejscowości funkcjonuje ośrodek sportowy, a to z kolei przyciąga nie tylko turystów, ale także profesjonalnych sportowców. Niechorze to znakomite miejsce na wczasy nad morzem.

Kuter na plaży w NiechorzuW Niechorzu znajdziemy wszystko to, co najwspanialsze nad Bałtykiem, czyste plaże, latarnię morską uznaną za najwspanialszą nad Bałtykiem, smażalnie ryb a także urocze restauracje gdzie wieczorami muzyka gra do tańca. To nieprawdopodobny kurort wczasowo-wypoczynkowy z bogatymi tradycjami. Mnóstwo różnorodnych atrakcji nie pozwoli się nudzić, jedna rzecz o jaką znacznie wcześniej musimy zadbać, to o dobrze zlokalizowane i atrakcyjne cenowo miejsca noclegowe niedaleko plaży a równocześnie z daleka od centrum. Chociaż w tym miejscu nie wszyscy podzielają pogląd, że na wczasy nad morzem koniecznie powinno się jechać w zaciszne miejsce. Czasami dobrze jest mieszkać niedaleko centrum, w sąsiedztwie życia wczasowego, jakie się toczy w sezonie wakacyjnym właśnie w takich miejscowościach jak Niechorze. Kapitalnym tego przykłademjest usytuowany w samym centrum Niechorza hotel SPA Jantar, w którym pokoje na okres wakacyjny należy rezerwować z półrocznym wyprzedzeniem.

Niechorze znane jest między innymi z pięknych piaszczystych plaż. Bezpośrednio przy plaży do dyspozycji wczasowiczów pozostają nowoczesne wypożyczalnie sprzętu wodnego, rowerowego, bary, sklepy pamiątkarskie i tak zwana mała gastronomia czyli hot-dogi, hamburgery, rurki z kremem, prażona kukurydza i zapiekanki. W Niechorzu można wybrać się na spacer w głąb morza korzystając z małego molo. Wędrując wzdłuż plaży na zachód dotrzemy do klifu umocnionego rozległym betonowym deptakiem, który współcześnie służy jako przyplażowa dróżka spacerowa.
W samym centrum Niechorza życie toczy się wokół głównej arterii, gdzie działają knajpki, bary i lodziarnie, a także mniejsze lub większe sklepiki z ciuchami i pamiątkami. Kiedy nie sprzyja pogoda warto zwiedzić Muzeum Rybołówstwa, z którego również słynie Niechorze. Znajdziemy tam ciekawe okazy ryb, rybackie sieci i sprzęt morski stosowany przez rybaków do połowu oraz kutry rybackie i niewątpliwie coś, co ściśle łączy się z morzem bałtyckim, czyli imponującą kolekcję bursztynów.

Na zachodnim krańcu Niechorza znajduje się wielka latarnia morska, doskonale utrzymana, na którą będąc w Niechorzu absolutnie obowiązkowo wypada wdrapać się forsując kilkaset krętych i stromych schodów. Na szczycie latarni wybudowany został specjalny nieduży widokowy taras, z którego kontemplować możemy teren w promieniu dwudziestu pięciu kilometrów. Piękne panoramy i widoki na ciągnące się nieomal w nieskończoność plaże a także jezioro Liwia Łuża oraz na samo Niechorze na długo zostaną wspomnieniem. Po zejściu z latarni możemy wsiąść do kolejki wąskotorowej jeżdżącej z Gryfic i przebyć swego rodzaju wycieczkę w czasie.

źródło: http://www.polskiemorze.net.pl