badanie cenPrzystępując do sprzedaży lub kupna mieszkania rzadko kiedy decydujemy się na rozpoczęcie współpracy z profesjonalnymi doradcami zakładając, że jest to tylko mało istotny wydatek. Zazwyczaj jednak okazuje się, że konsultacje z profesjonalistami mogą przynieść nam wiele dobrego.

Wiadomo oczywiście, że kwestie finansowe są dzisiaj niezwykle istotne, jednak obecna konkurencja w każdej sferze ludzkiej działalności jest na tyle rozbudowana, że nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem profesjonalisty, na którego byłoby nas stać. Posiadanie własnościowego domu, mieszkania lub lokalu komercyjnego jest niezwykle cennym elementem, dlatego też nie powinniśmy rozporządzać nim bez wcześniejszego zbadania rynku i sprzedawać go nie wiedząc nawet ile jest warty.

Właśnie w takim momencie z pomocą przychodzą nam analitycy i rzeczoznawcy, którzy nie tylko doskonale znają przestrzeń nieruchomości ze wszystkimi jej wadami i zaletami, ale także są w stanie skutecznie pokierować naszymi działaniami, starając się przewidzieć najlepszy moment na sprzedaż czy zakup interesującego nas lokalu. Działając bez wcześniejszego przygotowania możemy wiele stracić, dlatego też znajomość mechanizmów, którymi rządzi się obecny rynek, jest niezwykle cenna.

Jeżeli posiadamy mieszkanie w zabytkowej kamienicy i staramy się znaleźć dla niego nowego właściciela, jego sprzedaż w momencie, kiedy potencjalni nabywcy zainteresowani są bardziej mieszkaniami w nowoczesnych, strzeżonych osiedlach, może okazać się dla nas katastrofalna. Najlepiej oczywiście dużo wcześniej podjąć się wyceny podsiadanego przez siebie domu czy mieszkania i zastanowić się czy w ogóle opłaca nam się wystawiać nieruchomość na sprzedaż.

Czasami warto wstrzymać się kilka, a czasami nawet kilkanaście miesięcy, lub też poddać lokal niewielkiemu remontowi, który pozwoliłby na podniesienie jego wartości. Wszystkie informacje znaleźć można w Internecie, który jest skarbnicą wiedzy i rozbudowaną bazą danych, i skorzystać z usług takich firm jak chociażby Walor Nieruchomości, który na stronie internetowej prezentuje wszystkie aspekty swojej działalności i zachęca do współpracy ze swoimi konsultantami, doradcami i analitykami rynkowymi.