Zrozumienie zasad niektórych gier bywa bardzo skomplikowane. W zależności od sportu, regulamin rozgrywek może mieć od kilkunastu linijek do kilkuset stron. Za przykłady najbardziej obwarowanych przepisami i standardami dyscyplin sportu służyć mogą wyścigi formuły 1 czy piłka nożna. W miejscach tych często zła decyzja sędziego może wiązać się z bardzo poważnymi konsekwencjami, łącznie z wypaczeniem ostatecznych wyników. Problemu takiego nie ma w kasynie, gdzie profesjonalnie przygotowani krupierzy doskonale pokierują grą tak, by odbyła się zgodnie z ogólnoświatowymi standardami.

Pamiętać trzeba, że kasyna goszczą codziennie gości z najróżniejszych stron świata, a każdy z nich grywa w różnych lokalach. Istotne jest więc, aby zasady były uniwersalne i zrozumiałe we wszystkich językach. Nadal jednak gry hazardowe są bardzo zróżnicowane ze względu na poziom trudności, a także matematyczne szanse na wygraną. Oczywiście im mniejsze szanse po stronie zawodnika, tym większy przelicznik stawki w razie wygranej. Dlatego największą popularnością cieszą się gry pokroju pokera, gdzie jedno rozdanie może wzbogacić nasze konto o wiele drogich żetonów. Ci, którzy preferują gry hazardowe bardziej bezpieczne, w których rozgrywka toczy się spokojnie, w wolnym tempie i bez zbędnego nadmuchiwania emocji, coraz częściej w kasynie wybierają stolik, przy którym grany jest bakarat. Gra ta, spopularyzowana w popkulturze przez agenta Jamesa Bonda, jest szczególnie powszechna na zachodzie. Jej zasady są bardzo proste, a w rolę krupiera wciela się jeden z graczy, który obejmuje funkcję bankiera na stałe, bądź określoną ilość kolejek. Gra on osobno z każdym graczem po kolei.

Wygrywa zawodnik, który w obu swoich kartach ma wyższą wartość. Jest ona obliczana po dodaniu do siebie wysokości obu kart i odjęciu pierwszego rzędu dziesiątek, czyli po otrzymaniu kart 7 i 5 gracz faktycznie odnotowuje tylko 2 punkty, ponieważ od sumy 12 odejmowana jest dziesiątka. Gra ta charakteryzuje się dużo większą przewidywalnością.