Na południu jednego z dużych polskich miast powstaje właśnie kolejne osiedle deweloperskie. Charakteryzują je budynki o wysokości od czterech do ośmiu pięter, posiadające garaże podziemne i indywidualne miejsca postojowe. Postanowiliśmy zadać kilka pytań przedstawicielowi wykonawcy, aby dowiedzieć się czy jest duży popyt na mieszkania i na jak dużą swobodę mogą sobie pozwolić przyszli lokatorowie jeśli chodzi o aranżację mieszkań.

Osiedle powstaje od kilku miesięcy. Jak widać, zbudowano już osiem budynków, w tym dwa są gotowe niemal w całości. Poza nimi powstaną jeszcze cztery nowe, które obecnie wylane mają dopiero fundamenty – mówi pracownik firmy budowlanej zatrudnionej przez wykonawcę. Pytany o to ile jeszcze mieszkań pozostało do sprzedania odpowiada krótko: Żadne. Ostatnie dostępne lokale zostały zarezerwowane blisko miesiąc temu, natomiast pierwsze jeszcze przed rozpoczęciem budowy osiedla – dowiadujemy się. Owszem, tak właśnie dziś wygląda sytuacja na rynku mieszkań. Ludzie rezerwują lokale jeszcze na etapie projektowania, zanim na placu budowy pojawią się pierwsi robotnicy. Wtedy mogą oni liczyć na znacznie niższe ceny, a zaoszczędzone pieniądze z pewnością będzie na co wydawać. Sama aranżacja mieszkania to koszt bliski kilkunastu tysiącom złotych, a warto zauważyć że mieszkania oddawane są w użytkowanie w stanie surowym.

Zjawiamy się w biurze deweloperskim i zadajemy pracownikowi kilka pytań. Jak bardzo lokatorzy mogą pozwolić sobie na modyfikację układu mieszkań? Dzięki temu że lokale są w stanie deweloperskim, możliwe jest przesunięcie lub wyburzenie wszystkich ścianek działowych – odpowiada pracownik biura. Na takie modyfikacje decyduje się coraz większa ilość osób, ponieważ chcą mieć na przykład większy pokój, lub oddzielony od reszty mieszkania aneks kuchenny – mówi dalej. Nasza firma pragnie jednak zwrócić uwagę, że do dyspozycji nowych lokatorów jest wykwalifikowany projektant wnętrz z biura Orange Studio, z którym od lat współpracujemy. Na życzenie klientów przygotuje on kompleksowe projekty wnętrz, lub pomoże wybrać jeden z gotowych rozwiązań, ułożonych dla każdego rozkładu mieszkań z osobna. W tym drugim przypadku usługa jest całkowicie bezpłatna!

Jak widać, deweloperzy bardzo poważnie podchodzą do budowy nowych osiedli, a klienci kupujący mieszkania mogą liczyć na kompleksową pomoc w urządzeniu wnętrz nowych mieszkań i nie tylko. Trzeba przyznać, że takie informacje bardzo nas cieszą, ponieważ lokale deweloperskie cieszą się dziś największą popularnością na rynku mieszkań, zwłaszcza wśród osób młodych szukających swojego pierwszego lokum.