Zarówno kobiety jak i mężczyźni cenią sobie porządne buty. Co prawda proporcje między wyglądem a praktycznością i wygodą są między nimi różne, jednak ogólnie rzecz biorąc liczy się jakość. Wysoki standard reprezentują z pewnością firmy włoskie, które od lat zajmują się produkcją ekskluzywnego obuwia.

Jednym z takich przedsiębiorstw jest Pantenope z siedzibą w Neapolu. Oferują oni autentyczne obuwie włoskie, wykonane w 100% ręcznie tylko z wysokiej jakości naturalnych materiałów (skóra cielęca wysokiego gatunku). Wszystkie modele posiadają ponadczasowy i klasyczny design. W ich kolekcji znajdują się zarówno modele formalne jak i sportowe, które zapewniają trwałość na lata oraz doskonale dopasowują się do stopy.

Inną włoską marką jest Alberto Gozzi. Firma ta funkcjonuje na rynku włoskim od 1976 roku. Specjalizuje się w produkcji obuwia damskiego. W ich ofercie znajdziemy reprezentujące modny styl włoski eleganckie buty wizytowe oraz sportowe typu mokasyny oraz baleriny. Pojawiają się również specjalne kolekcje na lato, zawierające sandałki i klapki, a na zimę botki oraz kozaki. Buty tej marki wykonywane są zawsze z dobranych ze szczególną starannością miękkich skór w modnych w danym sezonie kolorach.

Obuwie włoskie to także dzieło Gianmarco Lorenzi. Buty tego włoskiego projektanta już od 30 lat wyróżniają się ogromną dbałością o szczegóły. Jego szpilki są uważane za jedne z najwygodniejszych na świecie. Do wielbicieli tego obuwia należą takie gwiazdy jak Beyonce, Katie Price, Amber Rose i Ashanti.

markowe obuwie włoskie

Dla mężczyzn szczególnie interesująca może być oferta Gino Rossi. Firma ta jest jedną z najbardziej rozpoznawanych i najwyżej ocenianych na polskim rynku marek w segmencie obuwia i akcesoriów z wyższej półki. Powstała w 1992 roku jako we współpracy udziałowców z Polski oraz Włoch. W ofercie Gino Rossi znajduje się najwyższej jakości skórzane obuwie damskie i męskie oraz akcesoria w klasycznym włoskim stylu. Oferta męska oprócz półbutów o oficjalnym charakterze zawiera wiele codziennych i sportowych modeli na każdą okazję. Wszystkie produkty charakteryzują się nowoczesnym i wyszukanym wzornictwem oraz doskonałą jakością wykonania.

Włoskie obuwie od lat nieodłącznie kojarzy się z wysoką jakością. Firm produkujących te buty jest bardzo wiele, oprócz wymienionych można jeszcze wspomnieć o Ballin, Lara Manni, Mario Cerutti, Aldo Brue’, Essere, Sax czy Fratelli Vanni. Wiele sklepów na terenie naszego kraju zajmuje się sprzedażą obuwia włoskiego, jak na przykład sklep internetowy www.italbut.pl, dzięki czemu każdy może łatwo i szybko zaopatrzyć się w wybraną parę butów włoskich.