poprawiona efektywnośćZe względu na rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania technologiczne przekładające się na zwiększenie wydajności pracy we wszystkich gałęziach przemysłu, pojawiło się zapotrzebowanie na nowoczesne urządzenia, maszyny oraz narzędzia, mogące stanowić podstawę wyposażenia każdego stanowiska pracy.

Dzięki pracy wielu inżynierów, projektantów, konstruktorów oraz specjalistów od ergonomii istnieje już dzisiaj wiele ciekawych sprzętów, będących absolutną podstawą funkcjonowania w sferze produkcyjnej. Firma Dalmec jest specjalistą od sprzedaży manipulatorów przemysłowych, stanowiących doskonałą alternatywę dla klasycznych żurawi przemysłowych, suwnic i wciągarek, będących dotychczas najczęściej wybieranymi elementami przeznaczonymi do wspomagania ręcznych operacji transportowych.

Ze względu na to, że współcześnie transport na niewielkich odległościach stanowi zdecydowaną większość czynności wykonywanych w przestrzeni hal produkcyjnych i zakładów przemysłowych, innowacyjne manipulatory są urządzeniami zdecydowanie przyspieszającymi pracę oraz zwiększającymi wydajność wszystkich linii wytwórczych. Nie jest to oczywiście ich najważniejszą cechą, przede wszystkim dlatego, że zmechanizowanie przestrzeni przemysłu wiąże się automatycznie z poprawą bezpieczeństwa pracy. Na stronie internetowej http://www.dalmec.pl/ przyjrzeć się można rozbudowanej ofercie firmy oraz zapoznać się ze specyfikacjami poszczególnych modeli manipulatorów, odciążających operatorów, nie muszących wykonywać powtarzalnych czynności i narażać się na powstawanie niekorzystnych urazów kumulacyjnych.

Dzięki manipulatorom marki Dalmec, konstruowanym w oparciu o najnowsze zdobycze technologiczne, operatorzy nie są zmuszeni już do angażowania w działania transportowe własnej siły fizycznej, przez co odciążają całkowicie swoje układy mięśniowo-szkieletowe. Firma Dalmec postawiła sobie za nadrzędny cel troskę o bezpieczeństwo, dlatego też jej manipulatory odznaczają się zwartą konstrukcją, płynnością ruchu oraz prostotą obsługi.