Konta oszczędnościowe są zdecydowanie inne niż konta osobiste, dlatego że nie jest tak łatwo wybrać pieniądze z takiego typu konta. Zwłaszcza jak nawet nazwa już podpowiada, konta oszczędnościowe mają pomóc w przechowaniu pieniędzy, poprzez utrzymanie na ustalonych warunkach określonej kwoty na koncie. Konta oszczędnościowe dają możliwość zbierać nawet małe kwoty pieniędzy i zyskiwać na ich posiadaniu na koncie, poprzez kilkustopniowe elementy procentowe, które gwarantuje bank. Niezwykle istotną cechą konta oszczędnościowego jest to, że zezwala ono swobodnie dysponować pieniędzmi a także oszczędnościami, które zgromadziło się na koncie. Dzięki temu jest gwarancja aby posiadać pełną kontrolę nad środkami, jakie zbiera się na takim koncie.

Konta osobiste są najczęściej dobieraną formą depozytu, ponieważ w obecnych czasach ludzie obracają bardzo dużymi sumami pieniędzy i rzecz jasna bardziej komfortowo jest posiadać pieniądze na kontach osobistych niż posiadać je w gotówce. Konta osobiste, ma szansę mieć każdy, dlatego że potrzeba być osobą która ukończyła osiemnasty rok życia, by mieć możliwość otworzyć własne konto osobiste. Konta osobiste, w uzależnieniu od możliwości, mają opcję posiadać wiele zróżnicowanych funkcji, jakie mają zwłaszcza ułatwić użytkowanie takiego konta każdemu użytkownikowi. Przede wszystkim konta osobiste pozwalają w w szczególnie szybki i prosty sposób wybierać środki z konta. Lecz zazwyczaj każdy bank ustala górną normę dzienną jaką można wypłacić, będąc posiadaczem konta osobistego. Konta osobiste też mają czasami funkcję debetu. Chodzi o to, że w przypadku transakcji wystąpi tego rodzaju sytuacja, że zabraknie na koncie środków, to może suma środków na koncie przejść na kwotę ujemną i w chwili wpłaty jakichkolwiek środków, wyrównują one posiadany debet.

Lokaty terminowe, są zazwyczaj po to, aby przez ustalony czas zgromadzić środki na lokacie i zyskać ustaloną kwotę poprzez oprocentowanie, które nakłada bank na powierzoną sumę. Oczywiście rodzaj oprocentowania, uzależniona jest w dużym stopniu od kwoty, jaką planujemy powierzyć na lokatę terminową. Lokaty terminowe, otwierane są na określony czas i nie ma możliwości pobrania środków, przed zakończeniem takiego terminu. Jedyna ewentualność pojawia się w chwili, gdy będziemy na pewno chcieli zakończyć lokatę. Należy jednak być świadomym, że w tego typu przypadkach utraci się okazję na zdobycie dodatkowych pieniędzy z oprocentowania, które zostały nałożone na lokatę terminową.