Wszędzie w naszym otoczeniu znajduje się woda. Pewna jej część to woda czysta, która przeznaczona jest do spożycia, część zaś jest zanieczyszczona. W przypadku tej drugiej problemem może być zarówno oczyszczanie, jak i ewentualne wypompowywanie jej ze zbiorników wodnych, sadzawek czy też basenów. Warto również pamiętać, że woda może wedrzeć się do naszych budynków, w tym zwłaszcza piwnic. Jej reczne wybieranie jest na tyle mozolne, że należy po prostu zainwestować we właściwe pompy. Aktualnie tych na rynku jest szeroki wybór. Na które urządzenia postawić?

wodaZalane tereny

Okazuje się, że pompy do szamba nadają się idealnie nie tylko do pompowania samych nieczystości, ale również czystej wody. W niektórych przypadkach zastosowane mogą być również do przepompowania substancji z jednego zbiornika do drugiego. Z punktu widzenia użytkownika ważne jest, że możliwe jest tu usunięcie wody z zalanych terenów płaskich i to z dokładnością nawet do 1 milimetra. To zaś gwarantuje, że określony teren będzie suchy.

Dlaczego to możliwe?

Warto zauważyć, że część urządzeń posiada tak zwany kołnierz przypodłogowy. Dzięki niemu możliwe jest tak zwane chłodnienie pompy do szamba. To zaś sprawia, że nie tylko nie przegrzewa się silnik, ale również uszkodzeniu nie ulega uzwojenie. Każdy użytkownik, choćby z instrukcji przygotowanej przez producenta, może dowiedzieć się, że wspomniany kołnierz może być zamontowany zarówno na stałe, jak i na pewien okres. W drugim przypadku mowa o tak zwanym gumowym fartuchu, który to jest nakładany na pompę. To właśnie sprawia, że gdy przylega on do podłogi, możliwe jest odsysanie wody nawet do 1 milimetra.

Pompa do wszystkiego?

Wbrew nazwie, pompy do szamba mają znacznie szersze zastosowanie. Jak wspomniano, mogą przepompowywać zarówno brudną, jak i czystą wodę. Dodatkowo, jeżeli doposażone są w specjalny rozdrabniacz, mogą być też na trwałe zamontowane w domowej łazience czy też kuchni. Tak też wykorzystuje się je wtedy, gdy kanalizacja jest na wyższym poziomie. Do tego wszystkiego należy dodać fakt, iż pompy do szamba wykorzystać można również w przydomowych ogródkach. Za ich pomocą można pozbyć się wody z sadzawek, jak i basenów.