Jamajka jest ojczyzną prawdziwego reggae i wyspą, która wielu kojarzy się tylko z beztroskim życiem i frywolnie spędzanym czasem. Kraina ta jest, jednak miejscem skąd pochodzi znany na całym świecie i coraz bardziej popularny taniec- dancehall. Na czy polega ten nowy stosunkowo styl? Otóż przede wszystkim jest on ściśle związany z muzyką reggae, właściwie tańczy się go tylko do charakterystycznych jamajskich rytmów.

Powstał on stosunkowo późno, dopiero w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku, przed rozpoczęciem się ery dzieci kwiatów. Jedną zasadniczą różnicą, która powstała między dancehallem i reggae jest to, że taniec, jest zdecydowanie szybszy od ukształtowanego wcześniej gatunku muzyki. Czołowym przedstawicielem tego stylu jest Sean Paul. Urodził się on w 1973 roku w stolicy Jamajki, Kingston.

Trudno w to uwierzyć, ale ten artysta rozpoczynał naukę od fortepianu, szybko, jednak stwierdził, że nie jest to instrument dla niego i przerzucił się na śpiew. Jego drugi album Dutty Rock, wydany w 2002 roku odniósł niesamowity sukces na całym świecie, i zapewnił Seanowi pierwszeństwo do tytułu czołowego wykonawcy dancehallowego.