Jaka dieta jest uważana wśród badaczy za najzdrowszą na świecie? Otóż dieta tą jest dieta śródziemnomorska, która zdobyła już licznych fanów nie tylko ze względu na fantastyczne efekty jakie daje, ale także ze względu na fakt, że zawiera w sobie dużo smacznych rzeczy, jak na przykład awokado, orzechy, nasiona, ryby, różnorodne sery, oliwę z oliwek, oliwki oraz olej.

Taki sposób odżywiania zawiera mnóstwo nienasyconych tłuszczów, które są odpowiedzialne za redukcję tłuszczu w naszym organizmie. Jednak minusem tej diety jest fakt, że w trakcie początkowego etapu jej stosowania mogą wystąpić przykre wzdęcia, spowodowane właśnie spożywaniem zwiększonej ilości tłuszczów zwierzęcych.

Mimo to dieta śródziemnomorska przynosi wspaniałe rezultaty – dzięki niej możemy nie tylko zadbać o nasze zdrowie oraz urodę, ale także stracić aż osiem kilogramów w ciągu miesiąca! Warto także wspomnieć, że jest to dieta, która pozwala nam od czasu do czasu na skosztowanie ciemnej czekolady zawierającej magnez, który jest potrzebny do prawidłowej pracy naszego układu nerwowego. Dietę śródziemnomorską, podobnie jak każdą inną, uzupełniamy przyjmowaniem każdego dnia około dwóch litrów niegazowanej wody mineralnej.

Możemy do niej dodać między innymi ogórek oraz cytrynę, a nawet zioła, przy czym szczególnie polecaną przyprawą w trakcie kuracji odchudzającej jest imbir przyspieszający nasza przemianę materii. Jeśli natomiast chodzi o ilość kalorii jakie możemy przyjąć każdego dnia, wynosi ona 1600, a każdy z przyjmowanych posiłków powinien zawierać około czterystu kalorii. Taki sposób odżywiania zawiera mnóstwo nienasyconych tłuszczów, które są odpowiedzialne za redukcję tłuszczu w naszym organizmie. Jednak minusem tej diety jest fakt, że w trakcie początkowego etapu jej stosowania mogą wystąpić przykre wzdęcia, spowodowane właśnie spożywaniem zwiększonej ilości tłuszczów zwierzęcych. Jak zatem łatwo obliczyć, dziennie powinniśmy spożywać cztery dania.