ksiazka2Jesień to czas, kiedy nie tylko opadają liście, a za oknami szybciej dzień zamienia się w noc. To także czas, gdy nas dopadają różnego rodzaju problemy związane jesienną depresją.

Istnieje wiele sposób na radzenie sobie z tego typu problemami. Możemy częściej spotykać się z znajomymi, korzystać z możliwości jakie daje Internet czy dobry kanał telewizyjny. Możemy także  spróbować odszukać dobrą pozycję książkową.

Warto pamiętać o tym, że gorąca herbata z cytryną czy czekolada połączona z wygodnym fotelem i dobrą książką to doskonałe sposoby na to, by poradzić sobie z jesienną depresją.

Jeżeli nie mamy pomysłu na to gdzie znaleźć dobrą książkę, to zawsze możemy skorzystać z jednego z wielu rozwiązań.

Od czego zacząć?

Po pierwsze możemy skorzystać z możliwości jakie dają nam strony internetowe.

Dobre książki na jesień znajdziemy w portalach literackich jak również w serwisach publikujących aktualne nowości i zapowiedzi książkowe.

Jeżeli szukamy opinii samych czytelników to zwykle znajdziemy je w komentarzach na tych serwisach książkowych.

Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z portali społecznościowych, które gromadzą informacje o różnych pozycjach literackich. To właśnie na tych portalach uczestnicy społeczności wymieniają się zwykle największą liczbą informacji i opinii, tworząc dyskusje i oceniają przeczytane książki.

Najlepsze portale społecznościowe pozwalają również na sugerowanie wartych uwagi książek na podstawie tego co już przeczytaliśmy  i co przeczytały inne osoby o podobnym profilu czytelniczym.

Jest to niewątpliwie duże ułatwienie w procesie wyszukiwania wartych uwagi książek.

Gdzie jeszcze szukać?

W poszukiwaniu dobrych książek na jesień możemy udać się na jedno z wielu forów literackich, gdzie znajdziemy sporą dawkę aktualnych wartych uwagi książek i innych pozycji literackich.

Ciekawe dyskusje i opinie innych czytelników powinny stanowić sporą zachętę i pomocą w odnalezieniu wartych uwagi pozycji.

Najprostszym chyba jednak sposobem na odnalezienie wartej uwagi książki są nasi znajomi. Jeżeli w kręgu naszych znajomych są osoby, które tak jak my lubią czytać i lubią czytać dobre książki to możemy po prostu popytać co wartościowego ostatnio przeczytali. Z pewnością na liście znajdą się jakieś ciekawe propozycje.