Historie związane z remontowaniem domów są chyba najpopularniejszymi opowieściami na imprezach. Ogólnie rzecz biorąc niesnaski są na każdym etapie budowy. Zaczynając już od samego wybrania odpowiedniej działki, na budowę domu, na doborze koloru karniszy kończąc.

W moim przypadku postanowiliśmy urządzić wnętrza w stylu nowoczesnym, gdzie dominuje kolor szary z elementami bieli i gdzieniegdzie mocne akcenty kolorystyczne. W takich wnętrzach problemem okazały się schody i drzwi. Do wnętrz w stylu industrialnym idealnie pasowałyby schody metalowe, mają one jednak sporą wadę. W momencie korzystania z nich, niesie się dość mocny dźwięk, który z całą pewnością obudziłby nasze małe dziecko. Decyzja padła więc na użycie szkła. Postały z nich piękne schody. By to wszystko zgrać postanowiliśmy zamówić również szklane drzwi. Oczywiście okazało się że musimy mieć szklane drzwi na wymiar, bo przejścia mamy znacznie wyższe od standardowych. Chwila spędzona w poszukiwaniu odpowiedniego wykonawcy prze internet przyniosła niespodziewanie szybki efekt. Błyskawiczna akcja wyboru odpowiedniego deseniu, który ma być na nie naniesiony i zamawialiśmy wizytę specjalisty. Ten był po bardzo krótkim czasie, wykonał odpowiednie pomiary, określił czas wykonania i montażu.

Dziś możemy cieszyć się widokiem wspaniałych kilku par drzwi szklanych na wymiar doskonale skomponowanych ze szklanymi schodami, które podczas korzystania są bezszelestne. Dzięki temu możemy bez obaw obudzenia dziecka, spacerować w każdym kierunku. Natomiast wszyscy nasi goście zachwycają się wyglądem industrialnego wnętrza, które w naszym gronie znajomych jest niespotykane.

Co bardzo istotne w całej historii – są to drzwi szklane, które zostały przygotowane typowo dla moich potrzeb. Nie musiałem iść na żadne kompromisy. Po prostu zamówiłem u producenta to, co było mi w danej chwili potrzebne. Dzięki temu nie musiałem zastanawiać się jak całą moją aranżację przypasować do swojego wnętrza – w jaki sposób umiejscowić drzwi szklane. Zdecydowanie polecam tego typu rozwiązanie każdemu kto ceni sobie elegancję i wygodę oraz nie chce iść na kompromisy przy montażu danego elementu szklanego.

Dobrze jest wcześniej poczytać w internecie co w trawie piszczy. Mi mocno to pomogło i sprawiło, że wiedziałem już dokładnie czego oczekuję i czego mogę się spodziewać.