Decydując się na remont mieszkania, oprócz kosztów, domownicy najbardziej obawiają się kompetencji i kultury ekipy budowlanej. Nagłośnione przypadku fuszerki i zainteresowania pracowników zawartością damskich szuflad potrafią skutecznie spędzić sen z powiek. Nie są to niestety rzadkie przypadki. Zdarza się, że tzw. fachowcy z danej branży posiadają bardzo powierzchowną wiedzę i nie potrafią rozwiązać bardziej skomplikowanych problemów budowniczych, tłumacząc swoją niekompetencje zbyt dużymi wymaganiami zleceniodawcy.

Jeżeli więc czeka nas remont i chcemy, by prace wykonane zostały w terminie przez pracowników naprawdę znających się na swoim rzemiośle, należy zasięgnąć opinii u znajomych i rodziny. Każdy prędzej czy później jest zmuszony przeprowadzić remont. Czy jest to zwykłe malowanie ścian, czy też budowa kominka. Osoby, którym możemy ufać bez ogródek opiszą nam przebieg prac przeprowadzany przez daną firmę budowlaną. W razie jakichkolwiek negatywnych opinii należy szukać dalej, mając na uwadze, że najlepsi specjaliści nie reklamują się w Internecie bądź magazynach. Dzięki wysokiej jakości swoich usług, posiadają dobrą renomę i cieszą się wciąż nowymi zleceniami. Dlatego też najpewniejszym sposobem znalezienia prawdziwych fachowców jest zasięganie opinii. Nawet gdy mamy do czynienia z fachowcami, zdarza się, że denerwuje nas dosłownie wszystko, nawet bardzo małe uchybienia pracowników. Wpływa na to dyskomfort, na który jesteśmy narażeni podczas naprawy hydrauliki czy prac wykończeniowych. Ciągła obecność obcych osób w domu ogranicza naszą prywatność i onieśmiela.

W razie dużych uchybień zdarza się jednak, że klienci nie wspominają nawet o tym, by nie spowodować dalszych opóźnień. To przecież od ekipy zależy, jak długo potrwają prace, a kłótnie mogą przyczynić się nawet do jakości prac. Szczególnie samotnie mieszkające kobiety bądź osoby nie znające się na instalacjach i budownictwie traktują budowlańców ulgowo. Uchybienia przemilczają, czasem uzasadniając je jedynie własną niewiedzą bądź obawiając się zbagatelizowania problemu.