Choć golf nie jest tak popularny jak koszykówka czy piłka nożna, to jednak w naszym kraju coraz częściej inwestorzy zachęcają poprzez budowę pól golfowych do uprawiania owego sportu. Jedną z kilku takich inwestycji jest ośrodek w Mladych Bukach obok ogromnego kompleksu karkonoskiego.
Po rozległej przebudowie całego obszaru, od września 2009 roku oddano do dyspozycji nowe, 18-dołkowe pole, 6-dołkowe pole ćwiczeniowe z chipping i putting greenami oraz kryty driving range, wraz z zapleczem i oświetleniem. Wszystko zostało dopracowane na ostatni guzik, ogromna liczba pieniędzy nie została na pewno zmarnowana. Już dziś całe rodziny, a także zawodowi gracze z całego kraju oraz zagranicy przyjeżdzają bo postawić stopy na polu golfowym. Sam dyrektor ośrodka zapewnia, że w najbliższym czasie powstanie również hotel wraz z basenem dla bardziej wymagających klientów. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać i życzyć powodzenia ! Mówili, że nie może sobie poradzić z alkoholem i narkotykami. Teraz znany golfista ma nowe uzależnienie, a jak sam twierdzi jest to silniejsze niż te dotychczasowe. Co mam na myśli? Oczywiście sex! Tiger Woods pracuje nad swoim uzależnieniem od sexu od grudnia 2009. Na początku lutego 2010r. wyszedł z Kliniki Gentle Path w USA.
Golfista ukończył swoje leczenie i wróci do swojego domu na Florydzie razem z jego żoną Elin Nordegren, gdzie po ponad miesięcznej przerwie zobaczy swoje dzieci.
Oboje planują wyjazd, na którym będą pracować nad swoim małżeństwem, które mocno ucierpiało w ostatnich miesiącach. Czy jednak żona potrafi wybaczyć zdradę z innymi kobietami? O tym przekonamy się już wkrótce. Osoby zbliżone do golfisty twierdzą, że Woods jest po leczeniu silniejszy niż kiedykolwiek, pełny determinacji ratowania swojej rodziny oraz kariery golfowej.
Pozostaje nam tylko życzyć powodzenia milionerowi.  Zastanawiacie się nad rozpoczęciem kariery w golfa? Nie wiecie jak się do tego zebrać? Na pewno profesjonalny sprzęt to podstawa, jednak fachowcy uważają, że najlepiej treningi rozpocząć na najlepszym polu zwanym Modrym Lasem. Jesteście w tym temacie zieloni? Zapraszam do przeczytania artykułu. Zaprojektowany przez Gary’ego Playera niezwykłej urody Modry Las Golf Club został uznany za najlepsze pole golfowe w Polsce przez jeden z wiodących krajowych portali golfowych. Zawodowcy znajdą tutaj wszystko czego dusza zapragnie, zaczynając od pola golfowego, które widokiem przypomina wyspę oraz centrum handlowe czy też SPA wraz z basenem. Wybrany już wcześniej przez magazyn Golf World jako jedno ze 100 najlepszych pól w Europie, Modry Las zostały wyróżniony jako jedyne pole w Polsce o tam znakomitym standardzie. Wiele zebranych nagród pozwala by wreszcie nasz kraj zaczął przyciągać dobrych sportowców, którzy chcą promować Polskę i udzielać lekcji golfa początkującym.