Grid Race Drive to jedna z najbardziej wciągających gier w jakie miałem przyjemność grać. Naprawdę, w życiu nie sieidzałem przed komputerem tyle godzin ile zdarzało mi się siedzieć przed Gridem. Usiadłem o 9 rano i okazało się, że gry wróciła moja dziewczyna (koło 20) ja wciąż siedziałem i grałem.

A nie przeszedłem nawet 10% całej gry, dlatego ta gra jest zarazem wciągająca jak i wymagająca czasu. Więc teoretycznie jest to idealna mieszanka, która mogłaby spowodować u nas całkowite zapomnienie podczas gry a co za tym idzie.. uzależnienie. Myśle, że moja dziewczyna miała trochę racji, gdy mówiła, że powoli się od tego „gówna” uzależniam.

Oczywiście broniłem Grida, nie dałem go nazwać „gównem” jednak w gruncie rzeczy miała ona rację – ta gra po prostu wsysa. Dlatego od tamtej pory raczje unikam dłuższych kontaktów z grą, jednak Wam polecam pograć i spróbować swoiuch sił jako kierowca rajdowy. Pamiętajcie jednak, aby zwracać uwagę na godzinę i ile już czasu spędziliście nad tą grą. Bardzo łatwo się zapomnieć a co za tym idzie popełnić jakiś głupi błąd w życiu realnym (które nie zapominajmy jest o wiele ważniejsze od nawet najlepszej gry na świecie) prawda? Chociaż pościgać się z przeciwnikiem przez Internet jest bardzo fajnie 😉 Takie jest moje zdanie, które najprawdopodobniej poprze większośc ludzi, którzy z Grid Race Drive mieli jakąkolwiek styczność. Nie ma to jak usiąść sobie przed kierownicą i dodać gazu.. prawda drodzy kierowcy? Jednak w naszych osobistych samochodach rzadko kiedy po wciśnięciu gazu musimy zmienić bieg po 1 sekundzie i osiągamy prędkość 100 kilometrów na godzinę w ciągu 5 sekund.

Natomiast w Gridzie to raczej standard.Dobrą możliwością jest podłączenie kierownicy oraz całego osprzętu (pedały i skrzynia biegów) i zabawa w prawdziwe auto. Powiem szczerze, że bardzo, ale to bardzo podobnie jeździ się w gridzie jakw RL.

Z tą różnicą, że w Gridzie jeździmy zajebistyumi samochodami, na które najprawdopodobniej nigdy nie będzie nas stać (spójrzmy prawdzie w oczy – żyjąc w Polsce nie da się kupic samochodu za 2 miliony czy więcej) Dlatego pozostaje nam nic tylko siedzieć, grać i marzyć.. hah, pewnie dlatego ta gra tak mnie wciągnęła. Niesamowicie – muszę popracować nad asertywnością i silną wolą, bo ta gra mnie uświadomiła jaki jestem pod tym względem słaby. Jestem kierowcą już od ładnych paru lat.. i przyznam, że uwielbiam sobie czasami usiąść w moim audi i wyjechać gdzieś na jakiś parking (ostatnio próbowałem na Carrefourze i powiem szczerze, że wyszło całkiem fajnie) i podriftować. Opony schodzą w niesamowicie szybkim tempie (driftując 2 razy w miesiącu muszę zmieniać opony raz lub dwa razy na rok) jednak zabawa jest bardzo fajna.

Jednak po co mam ryzykować, że albo stracę samochód, albo prawo jazdy.. albo zycie? Wszystko się może zdarzyć, prawda? Mogę przecież odpalić Grid Race Drive i mam niemalże to samo, z taką różnicą żę ekran jest troszeczkę mniejszy od szyby samochodu. No dobra, nie jest to to samo. Ale baaaaardzo, ale to baaaardzo zbliżone a właśnie na tym mi zależy. Dzięki Gridowi nauczyłem się wielu rzeczy, i chociaż uczyłem się na o wiele mocniejszych samochodach to jestem w stanie wykorzystać to w mojej prawdziwej furze. A w ten sposób (przynajmniej w mojej opini) zmniejszam swoje szanse na jakikolwiek wypadek.. tfu tfu.

Przecież to jets takie bezpieczne trenowanie, prawda? Piloci samolotów również używają symulatorów lotu, a Grid jest jak dlamnie najlepszym symulatorem jazdy samochodem na świecie. Wystarczy mieć dobry osprzęt (za który niestety zapłaciłem ponad tysiąc złotych, jednak było warto)