Grid Race Driver to z całą pewnością nie jest zwykła gra wyścigowa. W tej grze musimy się naprawdę postarać zapanować nad samochodem, możemy wykonywać manewry w większości gier niedostępne.. które oczywiście można zrobić w realnym życiu. Jaki jest tego plus? No ćóż, oczywiście możemy bezpiecznie w domku robić z samochodem to, na co mamy ochotę.

Wiele z Was pewnie marzy o przejażdżce dojebanym samochodem, driftowaniu i osiąganiu prędkości przekraczających 300 kilometrów na godzinę.. ja z całą pewnością jestem jednym z Was. Jednak na ulicach w Polsce raczej nie jets to realne, pomijam tutaj fakt samochodów.. albo nie, nie pominę tego faktu. Samochody w Polsce są raczej słabe, posiadanie samochodu mogącego osiągnąć prędkość 250 kilometrów na godzinę wymaga naprawdę OGROMNYCH ilości pieniędzy. Polacy raczej najbogatszym narodem świata nie są i z całą pewnością nie zmieni się to w najbliższym czasie. Ba, powiedziałbym nawet, że nigdy nie będziemy najbogatszym narodem świata.

Ale sam samochód nie pozwoli nam na jeżdżenie z taką prędkością. Do tego trzeba dodać odpowiednie, zamknięte drogi.. bo nawet autostraty w Niemczech raczej się nie nadają do takich prędkości. Grafika w Grid Race Drive nie pozostawia wątpliwości – gra ta jest niesamowitym osiągnięciem jeżeli chodzi o technikę i staranność wykonywania takich gier. Nawet nie mając zbyt szybkiego sprzętu jesteśmy w stanie odpalić tą grę, a nawet na bardzo niskich detalach wygląda onam minimalnie gorzej od innych wyśvigówek.. na średnich/wyskoich detalach. Jednak nie oszukujmy się – na najwyższe detale to jednak trzeba mieć jako taki sprzęcik.

Mój komputer daje radę, jednak z trudnem, gdyż ma już ponad rok. Bardzo przyjemnie widać wszystkie efekty typu odbijanie się światła od karoseri czy też zadrapania spowodowane uderzeniem o bandę czy tez o inny samochód. Naprawdę super wygląda również przepływ powietrza.. co ja gadam.. Wygląda fajnie jak jedziemy szybko.. rozejrzyjcie sięczasem dookoła jak fajnie nam uciekają drzewa i inne tego typu rzeczy. Bardzo przyjemnie, szczeólnie, że gram na WYSOKICH detalach, a nie na najwyższych.

Po sieci krążą również plotki, że istnieje jakiś patch ulepszający jeszcze bardziej grafikę. Szczerze mówiąc nie szukałem go jeszcze, jednak chyba będę musiał – to będize niesamowite wrażenie. Jasne, 200 – 230 można pojechać, chociaż już taka prędkość wiąże się z dużym ryzykiem.. nie ukrywajmy, że na drogach pełno jest baranów, którzy na przykład nie zjadą nam z pasa, gdy widzą pędzące ferrari. A samochodem przy takiej prędkości raczej ciężko jechać a raczej inaczej – ciężko nad nim zapanować. Jeżeli taki matoł nam nie ustąpi na pasie, a inne pasy są zajęte.. no cóż, hamowanie będzie trwało raczej długo, więc ciężko na to liczyć.

Czyli stwarzamy ogromne zagrożenie, najprawdopodobniej się zabijemy, a zapewne przy okazji jeszcze kogoś. W każdym razie nie możemy brać na serio takich wyścigów na autostradach. Dlatego komuś, kto marzy o takich prędkościach pozostają dwie opcje.. albo zostać zawodowym kierowcą (po jakiś 10 latach jazdy może i uda nam się gdzies pojechać szybciej.. o ile będziemy używać bolidu formuły 1 czy coś w tym rodzaju). Drogi w Polsce są beznadziejne, ale w innych państwach mimo, że są lepsze to dalej nie nadają się do takich prędkości. Co jak co, ale przecież już napisałem, że raczej ciężko zapanować nad takim samochodem.

Droga powinna być najlepiej prosta i oczywiście nikt nie powinien nam przeszkadzać. Dlatego proponuję skupić się raczej na czymś innym niż na ryzykowaniu życia i ogromnych pieniędzy wydanych na samochód.. gry komputerowe.