Sytuacja na rynku technologii internetowych i urządzeń mobilnych bardzo poważnie zmieniła wygląd gospodarek wielu krajów. Szczególnie kraje wyżej rozwinięte z bardziej zaawansowaną i innowacyjną gospodarką szybko poradziły sobie z wykorzystaniem dóbr Internetu. Dlatego największe firmy komputerowe, jak Google, Facebook czy Microsoft zlokalizowane są w Stanach Zjednoczonych. Sieć dziś wykorzystywana jest do robienia interesów na odległość, gdyż dzięki nieograniczonemu zasięgowi możliwe jest zebranie ludzi i kapitału z najróżniejszych stron świata bez konieczności kosztownych i długich podróży samolotowych.

Jednocześnie biznes przeniesiony do wirtualnego świata jest bardziej opłacalny, gdyż utrzymanie serwerów i zespołu zarządzającego stroną jest mniej kosztowne niż np. utrzymanie całego budynku, w którym dane usługi będą świadczone, razem z szeroką i zróżnicowaną kadrą. Jednocześnie jest idealny do prowadzenia działalności w niektórych krajach zakazanych. Zakazana jakiś czas temu sprzedaż środków imitujących narkotyki w Polsce doprowadziła do zniknięcia tysięcy sklepów z naszego terytorium, ale jednocześnie spowodowała natychmiastowe otwieranie stron internetowych zarejestrowanych na Słowacji, przez które można było zamówić te same produkty drogą wysyłkową. Z tego faktu doskonale skorzystał hazard, w wielu krajach zabroniony. Dlatego liczne kasyna i salony gier oraz zakłady bukmacherskie przeniosły się do cyberświata, by umożliwić obstawianie i granie wszystkim zainteresowanym. Największy udział w rynku mają przede wszystkim internetowe kasyna, które dzięki zastosowaniu rozwiązań online, otwarte są 24 godziny na dobę. Jednocześnie na stronach tych oferowane są różne promocje i bonusy, mające zwabić i odciągnąć od konkurencji.

Najczęściej wybieraną grą hazardową online, w jaką gra się bez przerwy na całym świecie jest poker, szczególnie jego najpopularniejsza odmiana, czyli texas hold’em. Jednocześnie stosowanie konta online do zakładania się zmniejsza ryzyko bankructwa, gdyż konto ma ograniczone środki.