PS2 to konsola która pojawiła się na rynku dawno, dawno temu. Właściwie przed 2004 rokiem, w tym wypadku jednak mówimy dalej o konsoli która tak na prawdę jest w stanie nas zadowolić. Oczywiście konsole nowej generacji to coś nowego, jednak ta konsola ma póki co przewagę pod względem wszelkich produktów pod względem gier jak i również kontrolerów do niej przeznaczonych w tym wypadku właśnie.

Pulpit zapewnia ponadto uruchamianie gier napisanych na PlayStation co z pewnością przyczyniło także wśród jej popularności. Serce konsoli poziomowi 128 bitowy procesor Emotion Engine @ o częstotliwości 294.912 MHz i 40 KB pamięci Cache. Układ graficzny działa z prędkością 150MHz i posiada wśród własnej dyspozycji 4 MB pamięci DRAM.

Ponadto posiadając tzw Network Adapter pulpit pozwala na grę multiplayer poprzez sieć Internet. Maszyna ta obsługuje takie formaty jak na przykład CD i DVD. Z związku z bieżącym zapewnia ona oprócz grania również słuchanie muzyki czyli oglądanie filmów DVD.

Stare ale jare

PSX czy Playstation 1 – wszystko jedno, znamy i tak bowiem jedno jak i drugie określenie. Był to bowiem wielki skok do nowych możliwości konsolowych. Któż bowiem nie pamięta konsol które masowo zaczęły trafiać do Polskich użytkowników na urodziny, imieniny czy też komunię. Jak się okazało konsola ta przyniosła bowiem wielki popyt, oczywiście nie dzięki reklamie a jej świetnym możliwościom i wydaniu klasów pod względem gier.

Naturalną koleją rzeczy było wprowadzenie przełomowej konsoli na jego bazar amerykański, na jego którym PlayStation PSX pojawiła także we wrześniu sezonie 1995. Konsole PlayStation dotarły na jego bazar Europy na jego końcu – miesiąc później niż w Stanach Zjednoczonych.

Przedsiębiorstwo Sony zajęła się również acz pracami i współdziałaniem ponad projektowaniu innych elementów i podzespołów architektury konsoli PSOne. Prace ponad odkrywczą konsolą rozpoczęto wspólnie z Nintendo na jego początku lat dziwięćdziesiątych.