Internet bardzo poważnie odmienił koleje rozwoju cywilizacji. Kanały informacyjne zostały praktycznie otwarte bez ograniczeń i ważna z punktu widzenia użytkowników wiadomość na pewno, mimo najróżniejszych prób ze strony mediów mainstreamowych, wypłynie na powierzchnie. Liczba użytkowników Sieci przekroczyła już dawno miliard ludzi. Oznacza to, że zarówno dzieci, dorośli jak starsi, bez względu na kraj pochodzenia i poglądy czy obyczaje, znajdują się dzisiaj w Sieci. Ta różnorodność, a przede wszystkim liczebność, użytkowników Internetu, mobilizuje wszystkich inwestorów do poszukiwania sposobu na przyciągnięcie chociaż ułamka tych ludzi na swoją stronę.

Czasami sama obecność użytkownika na naszej witrynie jest opłacalna, gdyż otrzymujemy pieniądze od reklamodawców, którzy umieścili u nas swoje bannery i inne materiały reklamowe. O wiele lepszym sposobem jest założenie w Internecie działalności, która dodatkowo wymaga wpłat od użytkowników. Świetnie do tych warunków zaadaptował się hazard. Zakazany ustawami prawnymi w wielu konserwatywnych krajach hazard może spokojnie rozwijać się w Sieci. Jednocześnie, co w kasynie było by niedopuszczalne, przez Internet do kasyna dostać mogą się nawet bardzo małe dzieci. Weryfikacja tożsamości grającego przez Sieć jest bowiem bardzo trudna bądź niemożliwa. Zresztą osoby grające w pokera, ruletkę czy blackjacka przez Internet zdają sobie sprawę z tego, że niewiele im grozi. Ponieważ firmy budujące witryny do tego typu działalności wiedzą, że muszą zdobyć zaufanie klientów, inwestują w najdroższe i najlepsze systemy zabezpieczeń, dzięki którym dane personalne i finansowe użytkownika powinny być zupełnie bezpieczne.

To właśnie Internet najbardziej przyczynił się do rozwoju rynku gier hazardowych, gdyż umożliwiono grę obywatelom nawet tych krajów, które bardzo ostro każą wszelkie przejawy hazardu. Zasiadając do wirtualnego stołu pokerowego można spotkać obywateli wszystkich narodowości świata, a każdy z nich reprezentuje inny styl, strategię i poziom.