Konta oszczędnościowe są znacznie inne niż konta osobiste, ponieważ nie jest tak łatwo wypłacić pieniądze z tego typu konta. Głównie jak sama nazwa już sugeruje, konta oszczędnościowe mają pomóc w przechowaniu pieniędzy, przez utrzymanie na ustalonych warunkach określonej kwoty na koncie. Konta oszczędnościowe dają możliwość zbierać nawet drobne kwoty pieniędzy i pozyskiwać na ich posiadaniu na koncie, przez kilkustopniowe znaczniki procentowane, które umożliwia bank. Bardzo ważną cechą konta oszczędnościowego jest fakt, że umożliwia ono komfortowo dysponować pieniędzmi a także oszczędnościami, które gromadzi się na koncie. Dzięki temu jest okazja mieć pełną kontrolę nad pieniędzmi, jakie utrzymuje się na tego typu koncie.

Konta osobiste są głównie używaną metodą depozytu, bo w teraźniejszych czasach ludzie dysponują pokaźnymi sumami pieniędzy i znacznie bardziej komfortowo jest gromadzić pieniądze na kontach osobistych a niżeli posiadać je w gotówce. Konta osobiste, ma szansę mieć każdy, gdyż wystarczy być osobą która uzyskała pełnoletniość, aby mieć możliwość otworzyć swoje konto osobiste. Konta osobiste, w zależności od propozycji, mają możliwość posiadać sporo zróżnicowanych możliwości, które mają zwłaszcza ułatwić użytkowanie takiego konta każdemu użytkownikowi. Najczęściej konta osobiste umożliwiają w bardzo szybki i prosty sposób pobierać gotówkę. Lecz przeważnie każdy bank programuje maksymalną normę kwotową na każdy dzień jaką jest możliwość wybrać, będąc posiadaczem konta osobistego. Konta osobiste też posiadają często funkcję debetu. Chodzi o to, że w przypadku transakcji pojawi się taka sytuacja, że zabraknie na koncie środków, to może ilość środków na koncie zejść na liczbę ujemną i w przypadku wpłaty jakichkolwiek pieniędzy, równają one nadebrany debet.

Lokaty terminowe, są zwłaszcza po to, by przez ustalony czas ulokować finanse na lokacie i zdobyć pewną kwotę poprzez oprocentowanie, jakie oferuje bank na daną sumę. Rzecz jasna rodzaj oprocentowania, uzależniona jest w dużym stopniu od sumy, którą planujemy powierzyć na lokatę terminową. Lokaty terminowe, otwierane są na pewny czas i nie ma możliwości pobrania środków, przed zakończeniem tego terminu. Jedyna ewentualność występuje wtedy, gdy będziemy koniecznie chcieli rozwiązać lokatę. Trzeba jednak wiedzieć, że w takim przypadku traci się szansę na zdobycie dodatkowych środków z oprocentowania, które było wyznaczone na lokatę terminową.