Skórzane dodatki do strojów nigdy nie wychodzą z mody. Ich ponadczasowość oraz styl są tym, co przyciąga do nich kobiety. Tak jest szczególnie w przypadku skórzanych butów i torebek. Kobiety je uwielbiają. Jak jednak prawidłowo dbać o buty skórzane, aby przez długi czas zachwycały swoim wyglądem? Warto poznać kilka skutecznych metod i regularnie je stosować.

Buty skórzane, szczególnie te, które są wykonane ze skory naturalnej, wymagają szczególnej opieki i poświęcenia im nieco więcej czasu podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Podstawową zasadą jest przechowywanie botów w odpowiednich dla nich warunkach. Skóra naturalna nie lubi wilgoci oraz nadmiernej ekspozycji na słońce. W związku z tym, najlepszym miejscem będzie garderoba lub szafa. Co więcej warto owinąć buty skórzane miękką szmatka, aby w ten sposób uchronić je nie tylko przed zakurzeniem, ale również przed ewentualnymi obtarciami. Jeśli już przystępujemy do ich wyczyszczenia, należy mieć pod ręką miękką szmatkę lub gąbkę. Najbezpieczniej bezie również użyć do przemycia butów zwykłą, ciepłą wodę z dodatkiem naturalnego mydła. Takim roztworem wystarczy przemyć buty skórzane, a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia w pokojowej temperaturze lub wytrzeć do sucha czystą, suchą i miękką szmatką. Na koniec warto wypastować buty specjalna pasta, która nie tylko dobrze je zaimpregnuje, a więc uchroni na jakiś czas przed szkodliwym działaniem wody i słońca, ale również nada piękny połysk. Dzięki temu buty skórzane będą wyglądać bardziej efektownie.

Koniecznie trzeba przy tym dobrze dobrać pastę. Wybierać można spośród czarnych, brązowych i przezroczystych. Ponadto, nie należy panikować, jeśli po nałożeniu którejkolwiek z nich but nagle nieco ściemniej. Jest to normalna reakcja skóry. Podstawa to równomierne nałożenie pasty oraz nie używanie czarnej do brązowych butów itp. Warto także wiedzieć, że w przypadku butów skórzanych jasnych, na przykład białych, na wstępnym etapie czyszczenia można wykorzystać zwykłą białą, koniecznie czysta, gumkę do ścierania ołówków, która doskonale likwiduje zabrudzenia. Jeżeli szukasz więcej inspiracji i więcej wskazówek, zajrzyj na http://www.buty-torebki.com.