W aptekach i drogeriach można zakupić wiele produktów kosmetycznych, które pozytywnie działają na naszą skórę. Kosmetyki te nazywane często emolientami posiadają cechy które skutecznie nawilżają i odżywiają skórę.

Kosmetyki te są przeważnie stworzone na bazie parafiny. Można je kupić w drogeriach, a czasem jedynie na terenie aptek.

Jednym z kosmetyków do pielęgnacji tego typu jest Oillan jak i Oilatum dostępny np. tutaj http://www.nowafarmacja.pl/dziecko/oilatum, jest to kosmetyk do stosowania na skórę suchą, atopową i złuszczającą się. Kosmetyki Oillan są bardzo skuteczne, zawierają składniki aktywne bezpieczne dla skóry dzieci i niemowląt.  Kosmetyk Oillan są hipoalergiczne, nie zawierają składników uczulających.

Inne kosmetyki o podobnej strukturze to kosmetyki Balneum. Są to również emolienty, które są dostępne w formie płynów  do kąpieli, emulsji, kremów i mleczek. Kosmetyki bal neum są szczególnie polecane dla niemowląt i małych dzieci do codziennej pielęgnacji.

Obydwie te serie są bardzo dobrym rozwiązaniem do kupienia i warto z nich korzystać w codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej.

Kosmetyki tego typu można zakupić w dowolnej aptece, również na terenie aptek internetowych. Ostatnie zmiany w ustawie dotyczącej reklamy aptek internetowych i ich promocji znacząco zmniejszyły możliwości aptekarzy jeżeli chodzi o obniżanie cen i zachęcanie do kupowania. Mimo to w aptekach można nadal zakupić ciekawe produkty w niższej cenie.

Warto korzystać z ofert aptek internetowych

Apteki internetowe posiadają zwykle znacznie niższe ceny oraz umożliwiają bardzo tanią, a nawet darmową wysyłkę. Dzięki temu możemy odebrać produkty w dowolnym momencie w specjalnych urządzeniach, lub wykorzystać możliwości firmy kurierskiej.

W ten sposób będziemy mogli oszczędzić sporą ilość pieniędzy i przeznaczyć je na zakup dodatkowych produktów.

Produkty hipoalergiczne są szczególnie dostępne właśnie w aptekach, a dzięki niskim cenom osoby, które muszą je kupować w dużych ilościach będą zdecydowanie bardziej zadowolone.