Większość z nas ma wiele trudności związanych z wypełnianiem wniosków PIT. Często popełniamy błędy, przez co bardzo długo tracimy czasu wypełniając naszą deklarację. Jest jednak na to sposób.

Program do PIT:

Wypełniając formularz przy pomocy programu pójdzie Ci na pewno o wiele łatwiej. Nie popełnisz żadnych błędów, jak w przypadku tradycyjnego druku, ponieważ program je od razu odnajdzie i wskaże, bądź jeśli będzie to możliwe sam automatycznie to za Ciebie zrobi. Masz więc pewność, że Twoje zeznanie podatkowe trafi do Urzędu Skarbowego w bezbłędnie wypełniony sposób. Dodatkowo wszelkie obliczenia i zaokrąglenia także nie będą dla Ciebie problemem, program sam wszystko za Ciebie zrobi. Ponadto instrukcje, jakie będzie Ci dawał powinny i tak być wystarczające, aby bez problemów wypełnić wniosek, ponieważ są bardzo dokładne, dzięki czemu nie będziesz się musiał zastanawiać czy na pewno dobrze rozumiesz polecenie. Innymi zaletami są oczywiście: wygoda, ponieważ bez wychodzenia z domu wypełnisz i wyślesz formularz, siedząc wygodnie w fotelu przed komputerem, szybkość, ponieważ program załatwia za Ciebie większość spraw, więc nie musisz wypełniać wszystkich rubryk, oprócz tego oczywiście nie przytłacza nas klimat Urzędu Skarbowego, w którym spotyka się wielu ludzi, którzy również mają problemy z PIT, przez co atmosfera jest napięta i często nerwowa, czasami podczas długiego oczekiwania bardzo się nudzimy, a siedząc w komfortowym domu możemy słuchać ulubionej muzyki, bądź w między czasie oglądać program telewizyjny. Wypełnianie PIT przy pomocy komputera nie przeszkadza nam w wykonywaniu żadnej czynności, możemy to zrobić w czasie, kiedy wstawiliśmy wodę na herbatę, ponieważ wszystko idzie łatwo, sprawnie i szybko.

Dla wszystkich podatników, którzy wypełniają PIT po raz pierwszy:

Dla was program do PIT jest szczególnym udogodnieniem. Nie musicie czytać dzięki niemu długich, niezrozumiałych dla większości z nas broszur, w których są w skompilowany sposób opisane czynności, których musisz dokonać. Program będzie dawał Ci krótkie, ale dokładne instrukcje do każdej z części PIT. Dodatkowo pomoże Ci on wybrać druki, z których powinieneś skorzystać, niektórzy z nas w niektórych przypadkach mają dylemat jaki formularz wybrać, jednak w przypadku wypełniania PIT przez Internet nie będzie takiej sytuacji. Wskaże Ci wszystkie deklaracje z jakich musisz skorzystać, jak również podpowie jakie załączniki mogą być dla Ciebie przydatne, jeśli masz możliwość odliczenia ulg, takich jak ulga na dziecko, internetowa, bądź rehabilitacyjna. Nie zawsze wiemy czy przysługują nam te ulgi i jak wypełnić załączniki. Dzięki programowi dowiesz się wszystkiego i on nie pozwoli, abyś zapomniał nawet o najdrobniejszym elemencie podczas zeznań podatkowych.

Co jest w programie?

Można w nim znaleźć:

  • PIT-28,
  • PIT-36,
  • PIT-36L,
  • PIT-37,
  • PIT-38,
  • PIT-39,
  • wszelkie załączniki,

ale także wszelkie informacje dotyczące danego formularza wraz z dokładnymi instrukcjami. Istnieje także możliwość wysłania PIT przez Internet do Urzędu Skarbowego. Sposób ten wbrew wszelkim obawom jest bardzo bezpieczny, nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do danych i informacji na temat zarobków, a dodatkowo wszystko jest kodowane. Dodatkowo dostaniesz informację od Urzędu, że Twój PIT został zaksięgowany, więc po wysłaniu także nie musisz się martwić czy został on prawidłowo zaadresowany, bądź wypełniony.