Cena nieruchomości jest ustalana na podstawie wielu aspektów, między innymi: przeznaczenie, stan prawny, lokalizacja i wiele innych. Należy jednak pamiętać, że na niektóre z nich właściciel mieszkania może mieć diametralny wpływ, przez co może zwiększyć wartość swojego lokum. Co więc możesz zrobić, aby twój dom lub mieszkanie było więcej warte?

W ubiegłym roku za metr kwadratowy nieruchomości w Przemyślu można było zapłacić nawet 7 tysięcy złotych, a w nieco oddalonych od atrakcyjniejszej części miasta budynkach około 3 tysięcy złotych. Mieszkania deweloperskie różnią się od siebie w cenach, ponieważ różne czynniki zewnętrzne wpływają na ich wartość.

Co zrobić? Przede wszystkim wyremontować mieszkanie. To najbardziej rentowny sposób. Inwestycja w remont może przynieść zyski od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Każdy kto planuje wynająć lub sprzedać mieszkanie powinien pamiętać o gruntownym remoncie. Zainwestowane w remont pieniądze na pewno się zwrócą. GUS zarejestrował, że większość mieszkań oddawanych pod wynajem i sprzedaż są w stanie do remontu. Ich właściciele nie zdają sobie sprawy ile dodatkowego zysku przez to tracą. Jeżeli podwórko znajdujące się przed naszym domem ma wiele do życzenia, możemy wziąć aktywny udział w działalności wspólnoty mieszkaniowej.

Mieszkanie w bloku

Warto zainwestować w balkon. To nietypowy, ale dający skuteczność sposób na zwiększenie wartości nieruchomości. Balkony są bardzo funkcjonalne. Możemy na nim powiesić pranie, lub jeśli mamy większy metraż wypić na nim poranną kawę.

mieszkanie

Należy odświeżyć wnętrze. Pomalować ściany, założyć świeże firanki, zmienić oświetlenie na jaśniejsze, postawić kwiaty na stole. Każdy kto będzie wtedy oglądał nasze mieszkanie będzie pod pozytywnym wrażeniem.

nieruchomości przemyśl

Wśród Polaków można zauważyć tendencje do kupowania budynków z własnym systemem grzewczym. Panele słoneczne to świetna inwestycja. Podniesie wartość mieszkania, ale i obniży rachunki za prąd.

Pamiętaj aby nie oszczędzać na poprawkach w mieszkaniu. Im więcej ich wprowadzisz tym lepiej dla Ciebie. Każda rzecz jaką zrobisz w mieszkaniu to twoja inwestycja. Zwrot kosztów jakie poniesiesz podczas remontu zależy od tego ile pracy i serca w niego włożysz. Nie bądź więc przesadnie oszczędny, ale też nie szastaj pieniędzmi na prawo i lewo. Mądrze zaplanuj każde posunięcie. Oszacowanie ilości pieniędzy jakie chcemy włożyć w poprawki w mieszkaniu jest ważnym elementem. Jest to pierwsza rzecz jaką powinniśmy zrobić, zanim przystąpimy do remontu. Upewnienie się na co nas stać.