Niektóre wynalazki zmieniły nie tylko kształt naszego aktualnego otoczenia, ale na trwałe zmieniły bieg historii, czasami w sposób, który ciężko ocenić. Praktycznie wszystkie dzisiaj dostępne dobra i narzędzia musiały zostać kiedyś przez kogoś po raz pierwszy wymyślone. Ogromną część wszystkich odkryć i koncepcji usnutych w starożytności przypisuje się cesarstwu chińskiemu, które przez długi czas ze względu na swoją odległość było zupełnie niekłopotane czynnikami zewnętrznymi.

Uważa się, że to tam powstała zdecydowana większość gier. Z pewnością Chińczycy jako jedni z pierwszych zaczęli grać w kości. Następnie najprawdopodobniej stwierdzili, że znaki z kości można przenieść również na papierowe kartki i w ten sposób zmodyfikować nieco grę. Tak powstały karty do gier, którymi w Chinach posługiwano się najprawdopodobniej jeszcze przed X wiekiem. Do Europy, co naturalne, dotarły one pół tysiąca lat później, wraz z rozwojem komunikacji szlakami morskimi. Przewożenie licznych dóbr z odległego państwa środka oznaczało również przywożenie ich odkryć, koncepcji i obyczajów, a także gier. Karty wkrótce zmieniły oblicze świata, choć następowało to powoli. Z początku niegroźne gry, jak poker, stworzone wyłącznie w celu umilenia sobie wolno upływającego czasu, lub w zwykłych towarzyskich celach, przestał przynosić tyle radości grającym. Zrodziła się koncepcja hazardu, czyli grania na pieniądze. Samo zwycięstwo przestawało dawać satysfakcję graczom, którym coraz częściej zależało na tym, aby poprzez swoją grę jakoś się wzbogacić.

Karty przeżyły swój prawdziwy renesans wraz z rozkwitem hazardu i powstawaniem pierwszych kasyn. Niektóre gry zaczęły być analizowane przez matematyków i statystyków pod wieloma różnymi kątami. Zaczęto modyfikować podstawowe zasady i w ten sposób z kilku podstawowych gier karcianych dziś wyłoniło się tyle różnych gierek oraz ich drobnych modyfikacji, że czasami odległość kilkunastu kilometrów między miastami może doprowadzić do dwóch zupełnie różnych styli rozgrywania tego samego rozdania.

 

Artykuł udostępniony przez http://download-onlinepoker.com