Dobrze jest zauważyć, że w Internecie występuje bardzo wiele katalogów internetowych, które posiadają odpowiednie zadanie. Przede wszystkim mają one na celu ukazywanie oferty odpowiedni usług, czy produktów, które są zawarte na odpowiednich stronach internetowych. Tak więc krótko możemy zauważyć, że katalogi internetowe to dzisiaj świetna reklama dla naszej strony internetowej. Dlatego dobrze byłoby, jeśli byśmy postarali się o ich odpowiednie wykorzystanie. Na pewno trudno byłoby samodzielnie nam dodawać naszą stronę do takich katalogów internetowych.

Dlatego powinniśmy starać się w tym kierunku skorzystać z pomocy seo, które zapewnia nam takie możliwości. Zapewne będziemy mogli w lepszym stopniu na tym wyjść. A przy tym trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że takich katalogów internetowych jest tysiące. Tak więc, jeśli zdecydujemy się na taką formę pozycjonowania naszej strony internetowej, to możemy być pewni, że w niedalekim czasie nasza strona www będzie dostępna w kilku tysięcy katalogach. Wiadomo, że katalogowanie nie odbywa się od razu. Nasza strona nie zostanie umieszczona w ciągu jednego dnia do wszystkich katalogów. Dla początkujących stron działanie polega na dodawaniu reklamy naszej strony internetowej do 3-5 katalogów. Wtedy na pewno wyszukiwarki będą odpowiednio podchodziły do pozycji naszej strony internetowej. Jeśli jednak nasza strona już istnieje od dłuższego czasu, to możemy uwzględnić dodanie do 10 katalogów w ciągu jednego dnia. Na pewno istotne powinny być dla nas rodzaje takich katalogów, które będą uwzględnione podczas takiej oferty. Trzeba przyznać, że firma seo stara się nam przedstawiać bardzo ciekawą ofertę.

Jest ona przede wszystkim związana z wysokimi, pod względem page rank katalogów internetowych. Na pewno dzięki nim page rank naszej strony również będzie mógł się poprawić. Także dobrze jest uwzględniać inne metody pozycjonowania, które starają się oni nam przedstawić. Wtedy jeszcze bardziej zadbamy o pozycję naszej strony www, która będzie popularna.