Za urządzenie typu Split wyposażone w tradycyjną sprężarką zapłacimy 2 500 zł brutto. Do obliczeń wybrałam klimatyzator ścienny o mocy chłodniczej 3,5kW, którym możemy również ogrzać nasz pokój jesienią i wiosną.

Ile za montaż?
Znasz już cenę klimatyzatora. Teraz musimy go jeszcze zamontować. Zakładamy, że odległość pomiędzy jednostką wewnętrzną a zewnętrzną nie przekroczy 5m. Za montaż klimatyzatora będziesz musiał zapłacić ekipie montażowej w granicach 1 500 zł brutto. W cenie montażu zawarte jest:

  • zamocowanie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
  • połączenie obu jednostek rurami chłodniczymi
  • wykonanie instalacji elektrycznej zasilająco-sterującej
  • wykonanie odprowadzenia skroplin
  • zamaskowanie przewodów korytkami maskującymi
  • wytworzenie próżni w instalacji, dopełnienie czynnikiem chłodniczym; sprawdzenie ciśnień czynnika chłodniczego
  • uruchomienie instalacji

Po wykonaniu takiej instalacji ekipa montażowa wypisze Tobie kartę gwarancyjną urządzenia, za które będzie odpowiadać.  Dzięki fachowemu montażowi nie stracisz gwarancji na urządzenia.  Zyskasz pewność, że instalacja została prawidłowo zamontowana. Ponadto samodzielny montaż nie jest możliwy choćby z uwagi na wymagane narzędzia.

 

Podstawowe typy klimatyzatorów:

Klimatyzatory typu Split – składające się z dwóch jednostek (wewnętrznego parownika, zewnętrznej sprężarki). Taki rodzaj klimatyzacji daje najwięcej możliwości, można go montować na ścianach, przy suficie, podłodze, na kasetonach oraz bezpośrednio w specjalnych kanałach.
Klimatyzatory typu Multi-Split – wyglądają tak samo jak konstrukcje typu Split, jednak do jednej sprężarki można podłączyć większą ilość parowników. Jest to dobre rozwiązanie dla osób planujących rozmieszczenie klimatyzacji w wielu pomieszczeniach.
Klimatyzatory typu Kompakt – w tym przypadku parownik i sprężarka są ze sobą połączone na stałe. Jest to rozwiązanie dedykowane do pomieszczeń, w których nie byłoby wystarczająco dużo miejsca na zamontowanie konstrukcji typu Split.

 

Za pomoc techniczna dziękujemy dystrybutorowi klimatyzatorów i wentylatorów, firmie Strefa Klimatu z Ksawerowa.