Ludzka kreatywność nie zna granic, o czym najlepiej wiedzą rodzice małych dzieci, które ledwo nauczone biegania i mówienia zaczynają ze swoimi rówieśnikami urządzać najróżniejsze zabawy a ich pomysłom właściwie nie ma końca. Trzeba było wykazać się nie lada pomysłowością, aby przed tysiącami lat wymyśleć sześcian, na którego bokach umieszcza się wartości od 1 do 6. W taki sposób stworzona kostka posłużyła do wymyślenia jednej z pierwszych gier towarzyskich świata. Z czasem z gry towarzyskiej, jak z większości gier zresztą, stworzono narzędzie hazardu. Zanim jednak do tego doszło gra w kości była szalenie popularna właśnie na podwórkach, w mieszkaniach, szkołach.


Ponieważ kości są bardzo tanie w produkcji i jeszcze łatwiejsze w przenoszeniu i przechowywaniu, swojego czasu nie było domu, w którym nie można by było znaleźć kompletu kości do gry. Gra wcale nie jest oparta wyłącznie na szczęściu, a oryginalna gra w kości ma bardzo ciekawe i głębokie zasady, które pozwalają graczowi zapanować nad swoimi wynikami poprzez dobre szacowanie i dobieranie kości. Dziś grę w kości jak najbardziej zaliczyć można do hazardowych i często przy kościach w kasynie ustawia się spora liczba gości. Wygrywa ta osoba, której w trzech rzutach uda się zebrać najwięcej punktów. Po wyrzuceniu wszystkich kości gracz ma prawo zadecydować, którymi spośród nich rzuca po raz drugi i trzeci, a które chce zostawić nietknięte na stole. W kasynach ostatnio coraz popularniejsza staje się odmiana kości, w której gracz rzuca jedną lub dwiema kostkami, ale sam wcześniej musi podać krupierowi informację o tym, jaką liczbę chce wyrzucić.

Wygrywa tylko wtedy, gdy jego deklaracja pokrywa się z wyrzuconymi wartościami. Kości to gra hazardowa dość młoda, ale bardzo szanowana, właśnie ze względu na to, że na grą w kości stoi bardzo długa i ciekawa historia. W kości grano wcześniej na dworach królewskich i podczas spotkań wyższych sfer, więc skojarzenia z grą są jak najbardziej pozytywne. Najważniejsze zaleta to jednak jej popularność – prawie każde dziecko na planecie wie, jak się gra w kości.

 

Popularny niemiecki blog hazardowy: http://pokerspieleblog.com