By dola żaka nie była byle jaka! Kredyt gotówkowy dla studenta to pierwszy krok do jego finansowej niezależności. Studia to taki okres w życiu młodego człowieka, w którym potrzeby finansowe są zupełnie nieadekwatne do posiadanych środków. By temu zaradzić, warto sięgnąć po kredyt gotówkowy. Coraz więcej banków oferuje studentom pożyczkę, która pozwoli pokryć bieżące wydatki.

Co trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt studencki? Otóż należy:
– mieć status studenta (kredyt udzielany jest tylko na okres studiów),
– w momencie rozpoczęcia studiów mieć nie więcej niż 25 lat,
– posiadać całkowitą zdolność do wszelkich czynności prawnych oraz zdolność kredytową,
– przedstawić bankowi zabezpieczenie spłaty kredytu,
– udokumentować dochód na osobę w rodzinie (kredyt przysługuje przede wszystkim osobom o dochodach niższych niż ustalona przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego coroczna maksymalna wartość dochodu na osobę w rodzinie).

Fakt, jest trochę warunków do spełnienia by otrzymać taki kredyt gotówkowy, ale za to zaletą tego rodzaju wsparcia finansowego jest minimum formalności i możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel. Kredyt gotówkowy dla studentów to najniżej oprocentowany kredyt na rynku i nie ma znaczenia czy miastem, w którym studiujemy jest Białystok czy Warszawa.

Kredyt gotówkowy dla studentów wypłacany jest w transzach. Obecnie kwota, którą otrzymuje student wynosi 600 złotych (jest to rata podstawowa, a może ona być dodatkowo podwyższona lub obniżona) i wypłacana jest przez czas trwania roku akademickiego. Co ważne, nie ma możliwości zmiany wysokości transz i sposobu wypłacania kredytu (tj. otrzymania od razu całej kwoty).

Jeśli osoba, której został udzielony kredyt gotówkowy straci status studenta, to wówczas wypłata transz zostaje wstrzymana, a pożyczkobiorca musi natychmiast rozpocząć spłacanie rat. Kredyt studencki można pobierać maksymalnie przez 6 lat. Spłatę kredytu gotówkowego dla studentów rozpoczyna się po upływie 2 lat od ukończenia studiów. Liczba rat, które musimy spłacić stanowi dwukrotność liczby wypłaconych transz kredytu.

Interesuje Cię kredyt gotówkowy dla studentów? Miasto gdzie studiujesz to Białystok? Skontaktuj się z tym – http://www.monikarytel.pl/ – doradcą finansowym, a pomoże Ci załatwić wszystkie formalności. Pamiętaj – kredyt gotówkowy dla studentów (tzw. kredyt studencki) to najlepszy sposób na wzięcie tak taniego kredytu – warto z niego skorzystać, bo drugiej okazji w życiu na jego zaciągnięcie nie będziemy mieć!

kredyt gotówkowy to często zbawienie dla studentów