Oleje z konopi, nadal w naszym kraju, są kupowane z czarnego rynku, gdyż jak do tej pory nie zostały one zalegalizowane przez prawo. Wyniki najnowszych badań, wskazują jednak na dobroczynne działanie na nasz organizm tego oleju, zwłaszcza w przypadku leczenia niektórych chorób, które są oporne na działanie leków. Z tego względu głównie, ministerstwo zdrowia, coraz bardziej rozważa możliwość wprowadzenia na legalny rynek, produktów z konopi, które są pozbawione składnika psychoaktywnego.

Warto bowiem, zwrócić uwagę, że olej CBD, w żaden sposób nie uzależnia, nie powoduje również wszystkich tych objawów, które towarzyszą po zażyciu marihuany, właśnie dzięki temu, że jest pozbawiony substancji psychoaktywnej. Jak więc widzimy, konopie medyczne, znajdują bardzo szerokie zastosowanie w medycynie. Badania potwierdziły, że mogą być z powodzeniem stosowane u pacjentów, z bardzo rzadką odmianą padaczki, która jest odporna na środki farmakologiczne. Przyjmowany regularnie, lek z konopi, pozwala w dużym stopniu zmniejszyć częstotliwość występowania napadów drgawek. Ponadto, konopie mają także pozytywne działanie w przypadku nowotworów mózgu. Mowa tu zwłaszcza o jego złośliwej i nieuleczalnej odmianie, czyli glejaku. Regularnie przyjmowany olej z konopi, w dużym stopniu pozwala na zahamowanie postępu choroby, a co ważniejsze pozwala także na cofnięcie, niektórych przykrych i bardzo uciążliwych objawów. Z całą pewnością więc, terapia lekami z konopi, może w niektórych przypadkach, okazać się bardzo skuteczna. Zwróćmy jednak uwagę, że jest ona niezwykle droga. Miesięczny koszt, może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W przypadku niektórych chorób jednak, jest to jedyny możliwy sposób na zahamowanie jej postępu, jak również pozbycie się najbardziej dokuczliwych objawów. Poza granicami naszego kraju, nadal prowadzone są badania, nad skutecznością tego typu terapii i jej bezpieczeństwa.

Zainteresowanie ze strony pacjentów jednak, jest ogromne. Wielu z nich, szuka możliwości zakupu tego leku, gdyż jest to dla nich jedyny ratunek w walce z chorobą. Wydaje się zatem, że w przypadku, gdy leczenie tradycyjnymi środkami farmakologicznymi nie przynosi żadnego skutku, warto spróbować tych nowoczesnych metod leczenia, które mogą uśmierzać ból pacjenta, a co najważniejsze skutecznie pomóc mu w walce z często nieuleczalną chorobą. Pacjenci, zwłaszcza ci, którzy mają już niewiele do stracenia, chętnie spróbowaliby takich metod.

Polecamy sklep z olejem CBD – wokolnatury.pl