Słowo remont, kojarzy nam się przede wszystkim z malowaniem ścian. Zmianą koloru i wystroju naszego mieszkania czy pokoju. Możemy przebierać w setkach dostępnych kolorów farb, różnych markach i jakości. Od zwykłej białej farby emulsyjnej po najdroższe, pochodzące z mieszalnika, w jakimkolwiek kolorze nam się wymarzy. Wybór koloru jest najważniejszy, musimy go podjąć odpowiednio wcześnie by zdążyć zakupić farbę. Samo malowanie nie należy do trudnych czynności, z łatwością możemy je wykonać sami o ile odpowiednio zabezpieczymy nasze mieszkanie, a nasze ściany nie posiadają ubytków oraz dziur, które powinno się zagipsować czy zaszpachlować.

Po zabezpieczeniu odpowiednimi foliami mebli, przeniesieniu mniejszych elementów poza malowany pokój, możemy zabrać się do pracy. Odpowiedni wałek, teleskop oraz podkładki to jedyne czego nam potrzeba, poza farbą oczywiście, aby stać się gotowym do działania. Należy zapamiętać, aby nie nabierać na wałek zbyt wielkiej ilości farby, by nie rozmazać jej po ścianie a dobrze rozprowadzić, najlepsza do obierania z farby, jest plastikowa kratka którą mocuje się na brzegu wiadra, jeden po niej ruch pozwoli na uzyskanie optymalnej ilości farby na naszym narzędziu. I zabieramy się do malowania. Pasek po pasku nasz pokój zaczyna przybierać barwy, jakich oczekiwaliśmy. Zwykle malowanie należy powtórzyć po kilku godzinach, czy jednym dniu, kiedy farba wyschnie, to dla uzyskania lepszego efektu i trwałości koloru. Coraz więcej producentów farb wypuszcza na rynek takie, które nawet przy zmywaniu wodą nie tracą swojego koloru i nie odbarwiają się. Jeżeli nie zamierzamy zmieniać koloru naszych ścian po kilku miesiącach, warto zainwestować w ten typ farby i zapewnić sobie radość z trwałego i intensywnego koloru.

Malowanie jest wyjątkowo przyjemnym zajęciem podczas remontu, ponieważ może to robić każdy, nie potrzeba wynajmować do tego fachowca, zamiast tego możemy urządzić sobie popołudnie z przyjaciółmi, podczas którego wspólnie, pomalujemy nasze mieszkanie, łącząc przyjemność spotkania z pożyteczną pracą.