modele rcCzęsto chłopak spytany o to, kim chce być w przyszłości, bez wahania powie, że pilotem. Samoloty niezwykle pobudzają wyobraźnię dzieci. Wykorzystując to, można nauczyć ich najważniejszych praw fizycznych. Pomocne mogą być w tym modele samolotów, jakie dostaniemy w sklepach z zabawkami albo z modelami. Są to nieraz zabawki do samodzielnego złożenia, więc radość po tym, kiedy uda się zbudować ten samolocik, jest wielka. Często jest tak, że pierwszy model staje się początkiem wielkiej kolekcji.

Poza fruwającymi zabawkami, równie lubiane są te, które jeżdżą po podłodze. Popularne aktualnie  samochody rc są niezwykle lubiane przez chłopców, ponieważ da się znaleźć miliony zastosowań do podobnej zabawki. Czy to transport swoich małych rzeczy z punktu do punktu, rozsyłanie liścików z pomieszczenia do pomieszczenia, lub uzupełnienie zabawy żołnierzykami lub maskotkami. Kiedy więc nasza pociecha szybko nudzi się zabawkami, możemy myśleć o takim samochodzie, z którym z pewnością spędzi większą ilość czasu niż nad pozostałymi zabawkami.

Chociaż mówi się, że zabawki produkowane są dla najmłodszych dzieci i do tego uczniów szkoły podstawowej, to mimo tego w sklepach znajdziemy dużo zabawek także dla trochę starszych dzieci i nastolatków, z nich z pewnością się ucieszą i nie będą mieć za złe tego prezentu. Bywa że i całkiem dorośli mężczyźni kupują sobie takie gadżety i spędzają czas na zabawie. Jednym z przykładów są modele rc, czyli pojazdy sterowane zdalnie. Niejeden dorosły w tajemnicy marzy o tym, by móc bawić się takim samochodem albo samolotem.

Składanie modeli i stawianie swoich budowli z klocków jest niezwykle lubianą zabawą pośród nieco starszych dzieciaków. A kiedy do tego model, który powstał po złożeniu, może się poruszać, wtedy radość jest wielka. Te zdalnie sterowane pojazdy to jedne z ulubionych zabawek chłopięcych, choć zdarza się też, że i dziewczyny zajmują się nimi chętniej niż np. kucykami. Taka zabawa obfituje w dynamizm, może wziąć w niej udział siostra, koledzy albo tata, a do tego może być ciekawym urozmaiceniem pozostałych zabaw.