Zegarki z drewna pojawiły się u nas stosunkowo niedawno. Zyskały jednak szybko na popularności, a to ze względu na swoją wygodę, niepowtarzalność i jakość.

Lekki i wygodne

Przeglądając produkty firmy Giacomo Design, rzuca się oczy bogata oferta zegarków wykonanych z drewna. Tego typu urządzenia wprowadzono do masowej sprzedaży po raz pierwszy we Włoszech. Pomysłodawcami było dwóch entuzjastów, amatorów, którzy postanowili połączyć drewno z odzysku z nowoczesną elektroniką. Bardzo szybko okazało się, że pomysł był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Konsumenci znudzeni taśmową, niezwykle podobną do siebie produkcją i zafascynowani ekologią pokochali drewniane zegarki od pierwszego wejrzenia. Efektem zyskały one niezwykłą popularność, zwłaszcza na południu Europy. Prócz wartości ekologicznych, zegarki drewniane mają wiele innych zalet, które pozwalają im skutecznie powalczyć o gusta konsumentów. Przede wszystkim wszystkie oferowane przez Giacomo Design zegarki tego typu są niezwykle lekkie. Ich waga rzadko przekracza czterdzieści gram. Dla porównania przeciętny zegarek wykonany ze stali waży nawet do stu czterdziestu gramów. Dzięki temu zegarki drewniane tej firmy nosi się wręcz niezauważalnie. Nie obciążając nadmiernie przedramienia, czy nadgarstka mogą być używane komfortowo nawet przez wiele godzin bez przerwy. Dodatkowo drewno jest przyjaznym materiałem dla ludzkiej skóry. Nie powoduje uczuleń czy też podrażnień mechanicznych. Skóra pod zegarkiem nie odparza się i nie odznacza. Dzięki czemu zwiększa się oczywiście komfort użytkowania.

Niepowtarzalność

Zegarki drewniane Giacomo Design wpisuje się idealnie w trend, w ramach którego klienci poszukują swoje własnego stylu, który będzie pozwalał im na więcej indywidualizmu, a produkty przez nich stosowane podkreślą osobowość i odmienność od reszty społeczeństwa. Drewno pasuję do tej filozofii doskonale. Zegarki wykonywane z drewna rzadko są takie same. Drewniane produkty same w sobie odróżniają się od zegarków wykonywanych ze stali czy tytanu, ale różnice zachodzą tu wewnątrz tego samego modelu zegarka.

Modne i uniwersalne

Zegarki tego typu produkowane są najczęściej z bambusa, drzewa sandałowego lub hebanu. Używana jest też akacja oraz klon. Bambus ma wyjątkową i delikatną słomkową barwę, która pasuję do większości współcześnie noszonych kreacji. Zegarek wykonany z drewna bambusa idealnie sprawdzi się do eleganckich ciemnych marynarek, stylu casual, a także do dżinsów i kraciastej koszuli. Heban ma natomiast niezwykłą, niepowtarzalną i powszechnie kojarzoną barwę, która kojarzy się w zbiorowej świadomości z wysokim statusem społecznym oraz elegancja. Zegarki wykonane z hebanu można stosować wraz z eleganckimi ubraniami i nosić podczas wyjątkowo wystawnych kolacji, spotkań biznesowych czy wieczorowych wyjść. Dodatkowym atutem zegarków od Giacomo Design jest jakość wykonania. Wszystkie produkty wręcz ociekają elegancją i w każdym z nich widać dbałość o najmniejszy nawet szczegół wykończenia. Są gładkie i delikatne w dotyku, a jednocześnie masywne i trwałe. Drewniana obudowa skrywa nowoczesne mechanizmy, które gwarantują nam trwałość i żywotność zegarka. Ich olbrzymią zaletą jest też cena. Elegancki zegarek z drewna wysokiej jakości i w doskonałym wykonaniu kupimy za połowę ceny jego odpowiednika, wykonanego z tytanu. Jedynym ich ograniczeniem jest wrażliwość na działanie wody. Nie mogą one być przez dłuższy czas narażone na długotrwałe jej działanie. Drewno, które chroni mechanizm, odkształca się wtedy, w wyniku czego dochodzi do deformacji samego urządzenia.