Grease to chyba jeden z obecnie najpopularniejszych musicali, jakie zostały do tej pory zekranizowane. Pochodzi on z roku 1979, a reżyserii podjął się Randal Kleiser. Niesamowity sukces tego filmu sprawił, że w roku 1982 nakręcono jego drugą część. Fabuła oparta jest na historii dziewczyny, która przenosi się z Australii do Ameryki i rozpoczyna naukę w tamtej szkole. Doświadcza ona zmian kulturowych i może je wyraźnie zaobserwować, jako, że pochodzi z całkiem innego środowiska.

W szkole dziewczyna poznaje Danniego, w którym się oczywiście zakochuje. Jednak okazuje się, że chłopak posiada nie tylko same zalety. Film wypełniony jest przez taniec i śpiew, to właśnie z tego kinowego hitu pochodzą takie przeboje jak: You are the one I want, Summer Nights, czy We go Together. Zarówno film, jak i taniec, jak i ścieżka dźwiękowa przygotowane specjalnie do tej produkcji, zebrały bardzo przychylne recenzje wystawione zarówno przez zwykłych widzów, jak i krytyków.

Film został nawet wyróżniony nominacją do Oskara, za piosenkę ,, Hopelesslly devoted to you”. Widzowie pokochali ten film i późniejszych czasach stylizowali się na głównych bohaterów tego musicalu.