Międzyzdroje to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych nad polskim morzem. Polecana jest zarówno osobom które chcą się świetnie i hucznie bawić podczas wakacji oraz tym którzy szukają spokoju w celu naładowania swoich akumulatorów.

Lokalizacja Międzyzdrojów na wyspie Wolin jest o tyle dobra że gwarantuje mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia nie tylko w samym miasteczku ale również w niedalekiej odległość.

Najważniejsze miejsca do odwiedzenia niedaleko Międzyzdrojów to:

  • Wisełka i latarnia morska Kikut – jedna z najmniejszych na polskim wybrzeżu Bałtyku – niestety niedostępna dla zwiedzających, można ją obejrzeć jedynie z zewnątrz
  • Woliński Park Narodowy – jeden z największych w Polsce z Zagrodą Pokazową Żubrów oraz licznymi trasami rowerowymi i ścieżkami spacerowymi
  • Góra Gosań i najwyższy klif z tarasem widokowym
  • Wolin, zabytkowe miasto i miasteczko wikingów
  • Kamień Pomorski oraz jego zabytki
  • Świnoujście i fortyfikacje pruskie oraz latarnia morska w Świnoujściu – najwyższa nad Bałtykiem i jedna z najwyższych na świecie

Turyści którzy przyjeżdżają na wczasy nad morzem do Międzyzdrojów zazwyczaj oczekują oprócz typowo nadmorskich atrakcji również czegoś bardziej charakterystycznego. Międzyzdroje to idealny kurort właśnie dla tego typu osób. Znajdziemy tutaj nie tylko piękną piaszczystą plażę i miejsca do spacerowania ale również szereg nietuzinkowych miejsc do odwiedzenia. Samo miasteczko które posiada status uzdrowiska ma swój niepowtarzalny charakter, na który miała wpływ niewątpliwie historia, co widać na przykład w budownictwie. Liczne zabytkowe pensjonaty stanowią doskonałe tego świadectwo.

Międzyzdroje - moloPonadto niewątpliwie na charakter Międzyzdrojów ma wpływ odbywający się co roku Festiwal Gwiazd. Wtedy to do Międzyzdrojów przyjeżdżają gwiazdy filmowe i telewizyjne a miejscowość przeobraża się w miejsce okupowane zarówno przez dziennikarzy, aktorów jak i samych fanów i turystów chcących na własne oczy zobaczyć słynne postacie polskiego kina i telewizji. Na krótki czas Międzyzdroje stają się swego rodzaju niekwestionowanym centrum zainteresowania mediów i osób w całej Polsce. O każdej natomiast porze roku można w Międzyzdrojach podziwiać pamiątki po tych słynnych osobistościach w postaci odciśniętych dłoni na tablicach wmurowanych w Aleję Gwiazd.

Międzyzdroje posiadają bardzo dobrze rozbudowaną bazą noclegową jak również usługowo-gastronomiczną. Szczególna popularnością wśród tak zwanych wymagających turystów cieszą się luksusowe hotele i pensjonaty w zabytkowych willach. Takie obiekty należące do najwyższej półki noclegowej oferują oprócz komfortowych apartamentów często wykwitnie zaprojektowanych i urządzonych również cały wachlarz usług dodatkowych jak chociażby masaże i zabiegi SPA oraz Wellness. Urlop w takim miejscu to gwarancja wypoczynku na najwyższym poziomie.