Nintendo na dzień dzisiejszy może się nam kojarzyć ze starociami. Może, jednak nie ma nic w tym złego raczej, bowiem firma ta dała się nam w dobre znaki już dawno temu, można powiedzieć iż konsole byłyby bez tej firmy nie znane kiedyś i dziś moglibyśmy je poznawać praktycznie od początku, jednak nie wiadomo w jakim dokładnie znaczeniu.

Takie posunięcie technologiczne nie sprzyjało rozwojowi gier na jego platformę – mnóstwa deweloperów zniechęciło się wśród starych, archaicznych nośników, taka polityka nie sprawdziła się między innymi w konsoli Jaguar. Nintendo pokazując na jego targach w Japonii grywalną wersję Super Mario 64, udowadnia że pulpit tej przedsiębiorstwa posiada znaczny potencjał.

Wprowadzono także rozrost pamięci stałej na kolejne 4 megabajty, w niektórych grach pisanych specjalnie pod to rozrost, poprawiało to rozdzielczość grafiki, czy pozwalało na jego niezwyklej urozmaicone projekty leveli gry.

 

Nintendo to wspaniałe produkty

Nintendo od dawna chwali się swoimi produktami pod względem samych gier jak i również pod względem konsol. Bardzo dobrze, bowiem w tym wypadku jak widać, firma poczyniła bardzo dobre kroki ku temu aby stwierdzić iż jest to klasyk nad klasykami pod względem korporacji. Na początku własnej działalności, Nintendo produkowała maszyny wśród rozrywek arcade, w których zaimplementowane były takie mega-hity jak na przykład Donkey Kong, czyli sławne Mario Bros.

Nintendo postanowiło stworzyć coś, co bedzie dostępne na rzecz każdego miłośnika rozrywek video – domowy system wśród gier, własną pierwszą konsolę, Nintendo Famicom [FAMily COMputer], została po raz pierwszy zaprezentowana w Japonii w sezonie 1984. W niezwykle krótkim czasie pulpit sprzedała także w około 2,5 milionach sztuk.

W porozumieniu z amerykańskim liderem sektora rozrywek video również konsol – Atari, przedsiębiorstwo Nintendo wprowadziła własną konsole na rynek amerykański – z niezwykle dużym sukcesem.