nadmorzem_plazaKiedy wyjeżdżamy na wakacje nad morze z małymi dziećmi, przy rezerwowaniu noclegów bierzemy pod uwagę zupełnie inne kryteria niż kiedy jadą same osoby dorosłe, seniorzy, czy nawet młodzież. Zmieniają się priorytety i właściwie wszystko podczas letniego wypoczynku zaczyna być podporządkowane najmłodszym.

Warunki bytowe podczas letnich wakacji nad morzem stanowią podstawę, jeśli chodzi o udany urlop. Odległość od plaży, czy odległość od centrum rozrywkowego schodzi na dalszy plan. Najważniejszym wydaje się być wygodny apartament najlepiej dwupokojowy z łazienką i aneksem kuchennym w celu szybkiego przygotowania posiłków specjalnie dla naszych dzieci. Pod tym względem niezrównane wydają się być pensjonaty nad morzem. Przykładowo godne uwagi są pensjonaty w Pobierowie z ogrodzonym placem zabaw, monitorowane, z miejscem parkingowym. Tak się akurat składa, że największym wybór tych pensjonatów występuje w samym centrum, co sprawia że blisko jest do jadłodajni, a niektóre posiadają również swoją restaurację, w której można wykupić abonament na 2 lub trzy posiłki dziennie.

Doskonałym tego przykładem jest Pensjonat Pod Winogronem czy Pensjonat U Kornelii. Oba te obiekty specjalizują się niemal w wynajmie pokoi i obsłudze wakacyjnego pobytu rodzin z małymi dziećmi. Restauracja hotelowa posiada podwyższane krzesełka dla dzieci, pokoje posiadają specjalne łóżeczka również dla niemowląt, a całe obejście wspomnianych pensjonatów jest bezpieczne i idealne do zabawy na dworze z małymi dziećmi. Lokalizacja tych pensjonatów jest również ich mocną stroną bowiem do plaży wystarczy przejść chodnikiem około dwustu metrów, co nawet z wózkiem dziecięcym nie stanowi dla nikogo problemu.

Tuz obok działa doskonała jadłodajnia serwująca prawdziwie domowe posiłki i oferująca również tak zwane menu dziecięce, które obfituje we wszelkiego rodzaju drób, przyjazne dzieciom zupy, ulubione frytki i oczywiście lody na deser. Warto się zastanowić czy faktycznie tak się stołować ponieważ raz przyprowadzone dzieci do tej restauracji już nigdzie indziej nie chcą się stołować.

Pobierowo to generalnie miejscowość wczasowa przyjazna dzieciom. Na plaży działa Akademia Słońca czyli duży plac zabaw z animatorami którzy organizują liczne zabawy i konkursy dla najmłodszych oraz również dla dorosłych. Wieczorami w Pobierowie można do woli spacerować z dziećmi po lesie jak również po urokliwym centrum, gdzie na każdym rogu stoi budka z lodami i innymi łakociami dla milusińskich.

Jak szybko zacząć efektywnie wypoczywać w Pobierowie?

Po wjeździe do Pobierowa wskazane jest rozejrzeć się po okolicy, sprawdzić lodziarnie, kafejki, bary i restauracje. Jest tego cała masa więc jest w czym przebierać. Dodatkowo kiedy wyjeżdżamy na wczasy z maluchami dobrze jest również zorientować się gdzie działają place zabaw zarówno te stacjonarne jak i nadmuchiwane. Bezsprzecznie najsłynniejszy działa na plaży jako część programu Akademia Słońca. Można tam zostawić najmłodszych pod fachową opieką opiekuna i prowadzącego gry i zabawy. To świetna okazja do błogiego wypoczynku na plaży choć na chwilę, a dla dzieci wspaniała rozrywka.

Jeśli aura nie dopisze to zostaną spacery, bieganie, rozgrywki w centrum sportu w Pobierowie na przeróżnych boiskach i kortach tenisowych a także wycieczki rowerowe po okolicy. Naprawdę warto udać się do sąsiedniego Niechorza i zdobyć latarnię morską lub do Trzęsacza, aby zwiedzać unikalne na polskim pomorzu ruiny kościółka który już prawie w całości runął do morza.