Odprowadzanie podatku od wykonywanej działalności może przyjmować różnorodne typy. Częstym sposobem opodatkowania jest odprowadzanie podatku na zasadach powszechnych według kwoty fiskalnej 18-32 proc.. Prócz tego, wielu przedsiębiorców decyduje się na tak zwany ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Formularzem używanym do przedstawienia dochodu, odprowadzeń oraz odpowiedniego odprowadzenia jest PIT 28.

Dlaczego ludzie decydują się na ryczałt?

W przypadku odprowadzania poprzez ryczałt ewidencjonowany mamy możliwość czerpania korzyści ze zdecydowanie niższej stawki podatku. Stawka ryczałtu ewidencjonowanego zależna jest od istoty wykonywanej przez nas działalności gospodarczej i rozpięta jest od trzech proc. w sytuacji np. działalności usługowo-handlowej do aż 20 % w sytuacji wolnych zawodów. Jednocześnie rozliczający się poprzez ryczałt nie mają możliwości rozliczenia kosztów uzyskania przychodu. Nie istnieje również możliwość stosowania ulgi na dziecko. Kolejnym kłopotem jest także ograniczenie korzystanie z wspólnego wypełniania deklaracji dla związków małżeńskich oraz preferencyjnego rozwiązania dla osób samotnie wychowujących dzieci – mamy możliwość stosowania ich jedynie w sytuacjach uzyskiwania zysku z tytułu zawartych umów najmu, dzierżawy i innych umów o podobnym charakterze.

Złożenie PIT 28

W przypadku składania zeznania za kończący się rok podatkowy trzeba złożyć uzupełnioną deklarację PIT-28 do odpowiedniego Urzędu Skarbowego do końca stycznia 2014 roku. Nie musimy dokonywać tego osobiście, ponieważ mamy możliwość czerpania korzyści z rozliczenia przez Internet. Wówczas samo dostarczenie formularza zajmie nam zaledwie kilka minut.

Arkusz PIT 28 przeznaczony jest dla obywateli, których zyski opodatkowane są na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego. Rozumie się przez to, że nie mogą być oni zobowiązani postępującą stawką podatkową, a odpowiednio do prowadzonej formy firmy odprowadzają różną stawkę podatku. W sytuacji dopełniania obowiązków przed Urzędem Skarbowym masz możliwość skorzystać z złożenia formularza przez Internet online.

Rozwiązanie druku PIT ręczne

Dotychczas wypełnianie druku fiskalnego PIT 28 było zadaniem zdecydowanie czasochłonnym. Nie przypominając nieprzyjemności pokroju nieodzowności samodzielnego wypełnienia oraz prowadzenie samodzielnych wyliczeń, łączyło się to również marnotrawstwem wielu godzin w organie skarbowym. Transport do Urzędu a także czas spędzony wśród szeregów ludzi czekających na rozliczeni skutkowały aż w potrzebie korzystania z urlopu w zakładzie pracy. Rozliczenie PIT 28 za pośrednictwem Internetu prezentuje się zupełnie inaczej. Poprzez korzystanie z tego rozwiązania potrafimy wypełnić i złożyć formularz do urzędu dużo wygodnie.

Wypełnij PIT 28 online

Dzięki skorzystaniu z obecnego udogodnienia możemy zaoszczędzić dużo czasu. Nowoczesny styl skierowany w stronę rozwiązań mobilnych skutkuje w tym, że mamy możliwość rozliczyć się bez wychodzenia z domu. Tak samo jak sporządzanie transakcji pieniędzy, w ten sam sposób druk PIT 28 zająć nam może jedynie kilka chwil. Dzięki połączeniu z oficjalnym programie e-deklaracje mamy pewność, że jest to rozwiązanie w pełni pozbawione zagrożeń. Wypełnienie deklaracji podatkowej za pośrednictwem Internetu to wyjście, do jakiego namawia resort finansów. W 2013 r. tym sposobem rozliczyło się aż 3 mln Polaków – liczby mówią same za siebie.

Kliknij tutaj i pobierz druk PIT-28