Planowanie wyjazdu na Ukrainę nie musi być w cale trudne. Tym bardziej w czasach Internetu oraz Aplikacji mobilnych, które ułatwią nam cały proces planowania. Portale turystyczne oraz strony z okazjami pozwolą nam na wykupienie miejsc noclegowych full exclusive w najlepszych hotelach we Lwowie, które zlokalizowane są na samym Lwowskim rynku. To właśnie w Pobliżu rynku zlokalizowanych jest najwięcej atrakcji, które należy zwiedzić. Na rynku znajdziemy także wiele restauracji w których wypróbujemy lokalnych potraw.

Przewodniki mobilne, które możemy zainstalować na swoim telefonie czy też tablecie, pomogą Ci w zlokalizowaniu miejsca do którego chcesz dotrzeć, znaleźć restaurację w okolicy, oraz wystawić / przeczytać opinię na temat zwiedzanego miejsca bądź restauracji. Jednym słowem dzięki aplikacji tego typu zaoszczędzimy sobie wiele czasu, oraz wybierzemy tylko najlepsze miejsca, polecany przez wielu użytkowników tej samej aplikacji.

Przed wyjazdem sprawdźmy dwa razy, czy zabraliśmy najbardziej potrzebne rzeczy. Jeżeli pierwszy raz wyjeżdżamy na Ukrainę to pamiętajmy, że najbardziej opłacalne jest wzięcie tam waluty EURO, którą zmienimy na miejscu na Hrywny.

Co zwiedzić na Ukrainie?

Pierwsze kroki powinniśmy skierować do miejsca noclegowego, aby się zameldować i rozpakować swoje rzeczy. Zwiedzanie Ukrainy powinniśmy rozpocząć od rynku. Pierwszą atrakcję na rynku, którą powinniśmy zobaczyć jest Pałac oraz Ratusz. Będąc na rynku powinniśmy obowiązkowo odwiedzić starówkę w pobliżu której znajduje się pomnika naszego rodaka Adama Mickiewicza. Obowiązkowym miejscem, które powinniśmy zobaczyć w ciągu dnia oraz nocą jest popularna na całym świecie Opera Lwowska. Zwiedzanie opery od środka jest niemożliwe dla turystów, możliwe jest dopiero wtedy gdy wykupimy bilet na jeden ze spektaklów, które się regularnie odbywają. Ceny biletów nie są zbyt wygórowane, dlatego też warto poświęcić te parę złotych aby zobaczyć gmach opery od środka.

wycieczki do lwowa z przemyśla

Po zwiedzeniu kilku miejsc, warto użyć wspomnianej aplikacji mobilnej do znalezienia jakiejś restauracji w której odpoczniemy, zjemy regionalnej potrawy oraz nabierzmy sił, przed dalszym zwiedzaniem kolejnych miejsc.

Na zakończenie dnia, możemy wybrać się na lodowisko, które zlokalizowane jest również na Lwowskim rynku. Następnego dnia warto zrobić sobie dzień religijnych miejsc, w ciągu którego odwiedzimy same cerkwie oraz kościoły. Przykładowymi zabytkami, które musimy zobaczyć to Cerkiew Świętego Mikołaja we Lwowie oraz Katedra św. Jury. Dotarcie do każdego miejsca ułatwi nam Aplikacja Lviv Guide, którą pobierzemy na telefon lub tablet z marketu google play, zupełnie za darmo.

Lviv Guide

O większej ilości miejsc, przeczytają Państwo na naszej stronie, które poświęcona jest Ukrainie oraz miejscom, które warto zwiedzić podczas pobytu.