Chicago, to musical, wystawiany najpierw na deskach teatralnych, później zaś w miarę rosnącej popularności tej sztuki zdecydowano się na zekranizowanie tego przedsięwzięcia, co przyniosło producentom niemałe zyski. Film wywodzi się z pogranicza kryminału i musicalu, a został nakręcony w 2002 roku. Główne role zagrali Renee Zellweger, Catherine Zeta-Jones i Richard Gere. Film opowiada o zbrodniach, jakich dopuszczają się gwiazdki, aby zaistnieć w show-biznesie.

Młoda kobieta Roxy śni o występach na scenie, a jej idolką jest znana Velma, która zabiła swojego męża i siostrę i w związku z tym stała się sławna. Roxy zabija, więc swojego narzeczonego, by móc znaleźć się na pierwszych stronach gazet. Próbę obronienia jej podejmuje adwokat Billy, który umie, tak manipulować faktami, aby zdobyć sobie przychylność mediów. Jednak okazuje się, że trzeba cały czas robić coś sensacyjnego, aby podtrzymać zainteresowanie.

Film został doceniony za brawurową grę aktorską, taniec i oprawę muzyczną. Zdobył on w związku z tym wiele Oskarów i innych nagród. Między innymi za osławioną wcześniej grę aktorską, taniec, układy choreograficzne, montaż i dźwięk.