Jeżeli udało Ci się trafić na ten tekst, to na pewno przez to, że w wyszukiwarce wpisywałeś lub wpisywałaś hasła typu “Jak zarobić na fotografii” czy inne temu podobne. Jeżeli rzeczywiście marzysz o tym, żeby znaleźć pracę, jako fotograf, to mam dla Ciebie dwie wieści – jedna jest bardzo dobra, druga niekoniecznie. Od której powinienem zacząć?

Zacznę zatem od tej gorszej. Najprawdopodobniej nie znajdziesz pracy w fotografii lub jeżeli znajdziesz, to nie będziesz się w stanie z tego utrzymać. Często będziesz robić zdjęcia różnym przedmiotom i krajobrazom, a także ludziom a następnie sprzedawać je do banków zdjęć, żeby sobie dorobić. Po prostu tak dużo jest teraz fotografów.

Druga, dobra wiadomość jest taka, że jeżeli jesteś w tym dobry lub dobra, to zarobisz nawet więcej niż średnia krajowa w ciągu miesiąca. Każdy fotograf ma jakieś swoje ulubione rzeczy, które lubi fotografować. Ja jestem typem, który lubi fotografię krajobrazu, natomiast na swojej drodze na pewno spotkasz takich, którzy wolą robić zdjęcia makro, albo ludziom. Jeszcze inni zwierzętom, a kolejni zdjęcia imprezom. I na tych ostatnich postaram się zatrzymać.

Fotografia eventowa (opis znajdziesz na http://www.zdjecia-reklamowe.pl/oferta/fotografia-eventowa/), to gałąź fotografii zajmująca się robieniem zdjęć podczas imprez masowych jak na przykład koncerty, turnieje, mecze czy demonstracje. Aby być dobrym fotografem eventowym trzeba przede wszystkim mieć zmysł. Musisz pojawić się w odpowiedniej chwili i w odpowiednim miejscu, żeby wykonać idealną fotografię, z której potem będziesz dumny lub dumna. Jest to też ta gałąź, w której wytrzymują tylko najwytrwalsi. Często są to zlecenia realizowane w nocy lub późnymi wieczorami, przy bardzo złych warunkach oświetleniowych.

czym jest fotografia eventowa

Czasami fotograf jest też narażony na niebezpieczeństwo. Jeszcze do niedawna mówiło się o fotografie, który stracił wzrok, kiedy robił zdjęcia podczas meczu między Realem Madryt a FC Barcelona. Dostał zapalniczką rzuconą przez jednego z kibiców. Dlatego jeżeli jesteś zdeterminowany lub zdeterminowana żeby znaleźć pracę właśnie w fotografii nie zamierzam Cię zatrzymywać.

Jednak pamiętaj, że udaje się tylko najlepszym, praca jest niekiedy ryzykowna, ale jeżeli jesteś dobry lub dobra w tym co robisz możesz zarobić naprawdę niezłe pieniądze. Rozważ wszystko jeszcze raz, a następnie podejmij mądrą i odpowiedzialną decyzję.