To rzecz jasna nie koniec, bo wypada także popatrzeć na to, czy lokata jest kosztowna w otwarciu i w korzystaniu, czy da się to uskutecznić za sprawą Internetu, czy przytoczone wyżej odstąpienie od umowy przed czasem jest związane z uzupełniającymi karami finansowymi, czy mamy do czynienia z bankiem pierwszej klasy, czy otwarcie lokaty postuluje posiadania weń konta prywatnego, czy umieszczone w ofercie oprocentowanie lokat jest nieruchome czy też ruchome, czy kwota wymagana i maksymalna nas zadowala, i tak dalej.

Gdy posiadamy nieco uchowanych środków pieniężnych, wskazanym jest zwielokrotnić ich wartość na lokacie, tym więcej że zwyczajne konto kapitału nie multiplikuje, a zatem marnotrawi możliwość zbicia nań dochodu. Jak natomiast wychwycić najlepsze lokaty wtedy, gdy propozycji jest naprawdę mnóstwo? A no poprzez sugerowanie się paroma podstawowymi podpowiedziami, wyznaczającymi intratność każdych z nich.

Na szczęście, owe aspekty możemy zweryfikować bardzo prędko, w czym wesprze nas ranking lokat, który też trzeba wyłonić z przezornością, spoglądając choćby na częstotliwość uaktualnień, banki z którymi dany współpracuje, czy klarowność interfejsu. Jeżeli jednak napotkamy ranking, który będzie się charakteryzował niezawodnością, możemy być pewni, że bez większego szkopułu wyszukamy dla siebie ofertę perfekcyjną. Jasne, trzeba poświęcić na to trochę wolnego czasu, lecz pamiętajmy, że chodzi tu o produkt bankowy, a to jest powiązane bezwzględnie z naszymi zasobami finansowymi, o które naprawdę warto walczyć, w szczególności w czasach obecnych, zdominowanych wzrastającym bezrobociem, wszechobecnym kryzysem i pozostałymi niebezpieczeństwami natury finansowej.

Po pierwsze należy spojrzeć zaś na oprocentowanie, które tworzy koronny przymiot lokat, które musi być większe, aniżeli teraźniejsza inflacja, i którego wartość powinna uwzględniać tak zwany podatek od dochodów kapitałowych, wynoszący dziewiętnaście procent. Po drugie, lokaty bankowe selekcjonuje się z racji na tak zwaną kapitalizację, czyli wliczenie pozyskanych odsetek do całości funduszu, a aby każdego dnia pracowało dla nas coraz więcej zasobów finansowych, najlepszym typem stanie się kapitalizacja codzienna. Po trzecie nareszcie, warto zorientować się co do czasu trwania konkretnej lokaty, bowiem propozycje są tworzone tak, że im jest on dłuższy, tym wyższe oprocentowanie, aczkolwiek zaleca tu też zaznajomić się co do swych możliwości unieruchomienia kapitału, bo jego przedterminowe wyjęcie przekłada się bezpośrednio na utratę dotychczasowego zysku.