Wiele jest firm tzw. agencji hostess zatrudniających dziewczęta do wykonywania określonych przez zleceniodawcę zadań promocyjnych. Hostessy uczestniczą w różnego rodzaju kampaniach promocyjnych produktów lub usług, mając za zadanie godnie reprezentować swojego pracodawcę i jego firmę.

Jakie są cechy hostess?

Hostessami nie mogą być przede wszystkim te kobiety, które nie posiadają określonych i wymaganych predyspozycji. Należą do nich w szczególności komunikatywność, umiejętność nawiązywania rozmowy z obcymi ludźmi oraz jej utrzymywanie, pewność siebie, dyskrecja czy też łatwość wyrażania swojego zdania i opinii. hostessyHostessa posiadające te cechy może liczyć na zawodowy sukces. Oczywiste jest ponadto, że w parze z tym iść powinna uroda, takt, dbałość o wygląd zewnętrzny.

Co oznacza praca hostessy?

Być hostessą oznacza bycie osoba reprezentacyjną, reklamującą swoją osobą daną firmę i jej produkty. Jeśli hostessa wykonuje swoja pracę profesjonalnie, z zaangażowaniem klient docenia tę pracę. Hostessy zyskując zaufanie klienta budują swoją skuteczność i okazują mu szacunek. Pozytywne skojarzenie produktu z hostessą powoduje, ze chętniej sięgamy po takie produkty. Stosowany powszechnie w galeriach i sklepach wielkopowierzchniowych merchandising bardzo często korzysta z usług agencji hostess.

Praca jako hostessa nie jest łatwa.

Wykładanie towarów to nie tylko zwykła praca, to szereg technik i metod, które stosują często pracujące hostessy, aby zwrócić uwagę klienta na dany produkt. Hostessa oferująca te produkty ma się z nimi utożsamiać, polecać je i zachwalać. Aby pracować z najlepszymi hostessami potrzeba wiele wysiłku i zdobytego doświadczenia. Umiejętność hostessy w radzeniu sobie z sytuacjami ciężkimi, stresowymi jest bardzo ważna. Zdarza się, że hostessa musi opanować trudną sytuację wynikającą z kontaktu z klientem. W takich okolicznościach pewność siebie i opanowanie są bezcenne.