Zmiana otoczenia to jeden z trudniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Wprawdzie marzy nam się piękne, nowe mieszkanie, ale pakowanie i przewożenie dobytku nigdy nie jest łatwe. Skoro nam jest tak trudno pożegnać się ze starym miejscem i przygotować do zamieszkania w nowym, warto liczyć się z tym, że dla zwierząt nie będzie to też łatwe. Zobacz, co zrobić, aby przeprowadzka do nowego domu była łatwiejsza także dla Twojego pupila.

Jak przygotować się do przeprowadzki z psem lub kotem?

O ile większość domowników, niezależnie od wieku, już z dużym wyprzedzeniem wie o planowanej przeprowadzce, o tyle zwierząt nikt nie uświadamia w tej kwestii. Najczęściej jest to dla nich zupełna niespodzianka, o której dowiadują się podczas pakowania, transportu i rozpakowywania w nowym miejscu. Choć zazwyczaj nie zwraca się na to uwagi warto pamiętać, że zwierzęta też mają swoje uczucia i przyzwyczajenia, które niejednokrotnie wiążą się z konkretnym miejscem. Planując przeprowadzkę warto mieć to na uwadze. Wprawdzie nie uda nam się przenieść do nowego mieszkania ulubionego drzewka czy krzaczka, ale możemy zabrać ze sobą ulubione domowe sprzęty naszego pupila. Często popełnianym błędem jest kupowanie na „nowe mieszkanie” nowych przedmiotów dla zwierzaków. Warto pamiętać, że stare przedmioty, choć często bardzo zniszczone ułatwią pupilowi aklimatyzację w nowym miejscu.

Transport zwierzęcia

Podczas przeprowadzki należy się dobrze przygotować nie tylko do transportu rzeczy, ale również zwierząt. Przede wszystkim nie można przewozić zwierząt w przyczepach transportowych wraz z meblami i innym sprzętem domowym. Pupila najlepiej zabrać ze sobą do samochodu, gdzie będzie się lepiej czuł. Jeśli wcześniej podróżowaliście razem to z pewnością wiesz jak zwierzak reaguje na podróż. Jeśli to będzie jego pierwsza wyprawa warto iść wcześniej do weterynarza i zapytać jak przygotować psa lub kota do wyjazdu. Trzeba pamiętać, że także zwierzęta mają objawy choroby lokomocyjnej, a niekiedy wpadają w panikę jadąc pojazdem. Weterynarz podpowie Ci co zrobić, aby pupil zniósł jak najlepiej podróż.

W nowym domu

Przywożąc pupila do nowego domu należy pozwolić mu poznać każdy kont. Już na początku daj mu jego ulubione zabawki, aby czuł się bardziej swojsko na nowym miejscu.

Przeprowadzka nie jest łatwa dla zwierząt, ale można im pomóc. Ważne jest, aby już wcześniej przygotować siebie i zwierzę do zmian.

Skorzystaj z usług
Fortis Przeprowadzki
ul. Księdza Stanisława Staszica 4/28,
91-746 Łódź
tel. 514 555 800
email: kontakt@fortis-przeprowadzki.pl
fortis-przeprowadzki.pl