Mazury, położone w północno – wschodniej części Polski, to od wielu lat miejsce ucieczki rodzin z dziećmi, które pragną odciąć się od hałaśliwych metropolii i obcować z pięknem tutejszej przyrody. Jest to region rozwijający się bardzo prężnie, coraz atrakcyjniejszy turystycznie, a w konsekwencji będący w stanie odpowiedzieć zapotrzebowanie nawet tak wymagającej grupy gości jak rodziny z dziećmi.

Obiekty przeznaczone dla tych klientów muszą zwrócić uwagę na ich szczególne cechy. W ofercie powinny się znaleźć atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. O ile dla starszych pokusą okażą się zabiegi SPA czy wyciszenie i spokój, o tyle najmłodsi, jako wieczni poszukiwacze wrażeń, zapragną licznych rozrywek. Rozbudowane place zabaw wokół takich obiektów to podstawa, by przyciągnąć do siebie rodziny z dziećmi.

Jako najbardziej znany i ceniony obiekt jawi się Hotel Mikołajki by DeSilva. Jest to resort stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi, ludziach ceniących komfort, bliskość natury oraz jakość za rozsądną cenę. Znajdują się tu liczne udogodnienia z ukłonem dla najmłodszych. Należą do nich bezpieczna sala zabaw, przyjazne dzieciom meble w pokojach, całoroczny basen wraz z brodzikiem, animator, kulkolandia, rowery wodne, plac zabaw z torem przeszkód i specjalne menu dziecięce. Z kolei dorosłych ucieszą całoroczne centrum SPA z basenem. Kort tenisowy czy piaszczysta plaża z miejscami do kąpieli to natomiast doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu całą rodziną.

Alternatywę może stanowić Hotel Platinum. Jego oferta zosała przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych. Znajdą tutaj Miękką Jaskinię – specjalną konstrukcję obitą miękkim wykończeniem, układająca się w labirynt złożony z abstrakcyjnych kształtów. Ponadto do dyspozycji gości są także aquapark, basen z piłkami, zjeżdżalnie, miękkie mega klocki oraz inne pobudzające wyobraźnię i stymulujące ruchowo zabawki, jak np. scrabble magnetyczne. Gdy rodzice zapragną chwili samotnego odpoczynku, dzieci w tym czasie będą mogły uczestniczyć w specjalnie organizowanych warsztatach plastycznych, muzycznych, tanecznych i sportowych.

Z kolei ostatnio bardzo popularnym hotelem na Mazurach wybieranym przez rodziny z dziećmi jest hotel Mazurski Raj. Obiekt zlokalizowany jest nad brzegiem jeziora Bełdany, w cichym i spokojnym miejscu. Jest to świeżo wyremontowany hotel, który zarządzany jest „z głową”. Właściciele wychodząc naprzeciw klientom przygotowali specjalną ofertę na rodzinne wakacje na Mazurach – www.mazurskiraj.pl/oferty/lato-wakacje – na tej stronie dowiemy się o niej więcej, ale jej główne zalety to zorganizowany czas dla naszych pociech, które z pewnością nie będą nudziły się w tzw. Junior Klubie, gdzie czeka je mnóstwo gier, zabaw i innych atrakcji. Dla dorosłych zaś oferowane jest kino nocne, oczywiście na dużym ekranie, szkoła gotowania, kort tenisowy, gabinety Spa czy hala sportowa. Wszystko to sprawia, że cała rodzina znajdzie zajęcia odpowiednie dla siebie, dzięki czemu wakacje z dziećmi okażą się wielką przyjemnością i świetnie spędzonym czasem.

Powyższe opisy stanowią oczywiście jedynie przykład bogactwa atrakcji, jakie region mazur ma do zaoferowania dla rodzin z dziećmi. Jest to idealne miejsce dla tej grupy, które zapewni masę wrażeń dla wszystkich członków rodziny i pozwoli im na zbliżenie się do siebie przez wspólne spędzanie czasu w kreatywny sposób.