Współcześnie nowoczesnym wynalazkiem, który opanował coraz więcej krajów naszego świata jest smartfon. Jednak nie każdy człowiek o nim słyszał i nie każdy wie co to jest właśnie wspomniany przeze mnie smartfon. Tak, więc smart fon jest to podobne urządzenie przenośne do telefonu komórkowego. Dlatego też możemy spotkać się z tego rodzaju urządzeniem w sklepie, który oferuje sprzedaż telefonów komórkowych. Ma on wygląd takiego małego komputera, który możemy przemieszczać z miejsca na miejsce w naszej kieszeni.


Oczywiście smartfon posiada wszystkie takie same funkcje jak nasz telefon komórkowy jak również komputer. Dlatego też umożliwia nam wiele czynności oraz funkcji takich jak na przykład korzystanie z Internetu, odczytywanie poczty e-mail oraz wiele innych ciekawych usług. Także usługą jaką oferuje smartfon jest powszechnie znany wszystkim GPS oraz funkcje, które umożliwia urządzenie nazywane pagerem. Pierwsze tego rodzaju telefony komórkowe łączące ze sobą funkcje jakie posiadają komputery przenośne powstały już w latach dziewięćdziesiątych. Oczywiście różniły się one stanowczo od tych, które możemy nabyć współcześnie w sklepie. Każdy smart fon daje nam możliwość robienia zdjęć dzięki wbudowanemu aparatowi cyfrowemu, który często robi lepszej jakości zdjęcia niż rozpowszechnione aparaty cyfrowe. Istnieją także modele tych nowoczesnych urządzeń, które umożliwiają odczytywanie wszelkich informacji jakie zostały zapisane w programie Microsoft Office. Pierwszy smartfon nosił nazwę Simon i na pewno każdy z nas zauważył by różnice jakie panują między dzisiejszymi telefonami komórkowymi a dawniejszymi. Dzięki wykorzystaniu coraz to nowszych technologii smartfony zostały w różny sposób urozmaicone jak również wzbogacone o wszelkiego rodzaju funkcje, które umożliwiają nam wiele czynności.

Oczywiście tego rodzaju modele mogą być dla większości ludzi jedynie marzeniem ponieważ są zbyt drogie aby każdy z nas mógł je posiadać. Należy wiedzieć, że tego rodzaju urządzenia obsługiwane są za pomocą specjalnego pióra, które daje nam możliwość poruszania się po menu tego właśnie telefonu. Jednak mimo, że są one drogie coraz więcej osób postanawia dokonać ich zakupów. Najczęściej ten rodzaj urządzeń przydatny jest w pracy. Rzadziej używany jest on w życiu prywatnym.