Z pewnością nikt z nas nie chciałby nosić sztucznych zębów lub nawet całej protezy szczęki. Czasem jednak nie mamy wyjścia. Nasze zęby psują się dzisiaj nie tylko z racji swojego wieku. Nawet młodzi ludzie borykają się z poważnymi problemami zębów. Problemy te wynikają z dwóch różnych powodów. Z pewnością głównym powodem jest to, że po prostu nie dbamy o swoje zęby. Boimy i się chodzić do dentysty i czynimy to dopiero wtedy, gdy ból jest już nie do zniesienia, a wtedy jest już przecież za późno.

Często zaawansowany stan zapalny kończy się koniecznością trucia zęba lub nawet jego całkowitego usunięcia. Co więcej zaniedbane zęby to ogromne ryzyko dla naszego zdrowia, gdyż stan zapalny może przerodzić się w naprawdę bardzo niebezpieczną chorobę. Drugi powód dla którego także i młodzież może potrzebować sztucznych zębów jest oczywiście po prostu życie. Nigdy nie wiadomo kiedy przewrócimy się na tyle niefortunnie, że po prostu nasz ząb się kompletnie złamie. Na szczęście jednak w takich wypadkach protetyka stomatologiczna w Warszawie może nam pomóc.

O ile ułamany ząb gdzieś przy końcach naszej szczęki nie jest wielkim problemem i nie ma konieczności wstawiania jego zamiennika, tak gdy wylatuje nam przedni ząb to robi się nieciekawie. Nasz uśmiech zazwyczaj stanowi wizytówkę, przez co do protetyka w Warszawie będzie po prostu trzeba się udać. Zanim z ułamanym zębem udamy się do protetyka musimy najpierw odwiedzić stomatologa, aby ten do końca usunął pozostałości zęba. Stomatolog usunie nie tylko to co widzimy, ale także korzeń naszego zęba. Po tych czynnościach pozostanie nam rana, która potrzebuje kilku tygodni na zagojenie. Gdy rana się zagoi można skierować swoje kroki do protetyka w Warszawie. Ten wykona odlew naszej szczęki i później zrobi dla nas odpowiedni implant zębowy. Dobierze on także kolor implantu tak, aby pasował do koloru naszych zębów. Nie ma więc znaczenia odcień Twoich zębów. Z pewnością kolor zostanie dobrany tak idealnie, że nie będzie widać różnicy między naturalnymi zębami.

Protetyka stomatologiczna pozwala nam dziś na naprawdę idealne odtwarzanie naszych zębów. Doskonałe protezy wyglądem w ogóle nie różnią się od zębów naturalnych, a do tego są bardzo wygodne i jednocześnie wytrzymałe.