Przyglądając się koszulkom typu T-shirt nie sposób przeoczyć że faktycznie posiadają one powierzchnię idealnie nadającą się pod reklamę czy też logo firmy, jak również innego typu grafikę. Stąd też same nadrukowane koszulki chętnie są wybierane zarówno przez przedsiębiorców jak też osoby prywatne którym zależy na tym by się wyróżniać na tle innych. Sam fenomen mody na koszulki, jest też czynnikiem który przyczynia się do tego stanu.

Jedną z powszechniejszych metod wykorzystywania  T-shirtów z nadrukiem jest samo noszenie takich wzorów które podkreślają przede wszystkim indywidualność. Mogą to być zatem klasyczne T-shirty projektowane przez firmy zajmujące się nanoszeniem nadruków. W dobrych sklepach nie trudno jest wyszukać wzory praktycznie każdego rodzaju, zaczynając od koszulek na specjalne okazje, sportowych, muzycznych czy też z cytatami albo hasłami społecznymi. Bez wątpienia wkładając sam ciekawie zaprojektowany T-shirt każdy może nie tylko wyróżniać się na tle innych ale przede wszystkim dobrze się bawić. Stąd nie jest zaskakujące że wiele osób konsekwentni powiększa kolekcję koszulek z określonym typem nadruków.

Poza prywatnym wykorzystaniem potencjału koszulek coraz częściej zdarza się je obserwować podczas kampanii i mowa tu o wszelkiego rodzaju kampaniach. Zarówno tych organizowanych przez stowarzyszenia w celu budowania świadomości społecznej jak również kampaniach politycznych czy też promocyjnych firmowanych przez najbardziej znane marki na świecie. Bez względu na to jakie znajdują się na koszulkach hasła, pewne jest jedno że są one widoczne i odgrywają istotną rolę w powodzeniu samej konkretnej kampanii.

Nie trzeba dodawać że wykorzystaniem koszulek jako banerów reklamowych zainteresowani są również przedsiębiorcy którzy mogą śmiało projektować firmowe koszulki z ciekawymi wzorami. Dobrze zaprojektowany T-shirt z motto firmy, czy też pośrednia reklamą produktu działa równie dobrze jeżeli nie lepiej niż spoty w telewizji czy banery w sieci internetowej.